Neurolodzy z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego złożyli wypowiedzenia. Z pracy chcą odejść wraz z końcem miesiąca.
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.
Malejąca liczba mieszkańców Piotrkowa to jeden z większych problemów, z jakim muszą mierzyć się władze miasta. Gdyby wrócili ci, którzy wyjechali kilka lat temu do pracy np. w Wielkiej Brytanii, sytuacja na pewno by się poprawiła. Tylko jak ich do powrotu zachęcić?
Choć mamy jeszcze październik to Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie już intensywnie przygotowuje się do sezonu zimowego.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca będzie obchodzony 16 października także w Piotrkowie. Uczniowie gimnazjów nauczą się udzielania pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Rugbyści piotrkowskiej Watahy walczą o awans do finału Mistrzostw Polski Rugby League XIII. Ostatni turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę w Popowie Głowieńskim (powiat zgierski). Początek imprezy o godzinie 10.00.
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji". Na mieszkańców czeka nawet 40% dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.
Mistrzostwa Piotrkowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się w czwartek na Stadionie Miejskim "Concordia". O mistrzowski tytuł walczyli licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy przebiegli w sumie kilkaset kilometrów.
Zbliża się największe w regionie łódzkim spotkanie przedsiębiorców. Podczas jubileuszowego X Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017 we wtorek, 17 października 2017 roku, uczestnicy porozmawiają z profesorem Grzegorzem W. Kołodko o możliwych scenariuszach rozwoju polskiej gospodarki. Sesja z udziałem przedstawicieli wiodących banków skupi się na wyzwaniach ery Fintech dla sektora bankowego. Na wydarzenie zaprasza organizator - województwo łódzkie.
Początek popularyzacji kryminałów miał miejsce pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy to szwedzkie książki kryminalne zaczęły zdobywać popularność w Niemczech. Później w momencie pojawienia się książek Stiega Larssona i jego trylogii „Millennium”, nastąpił boom na tego typu literaturę. Obecnie w Polsce wydaje się ponad 100 kryminałów rocznie, a ich prawdziwą mistrzynią jest Katarzyna Puzyńska. Dlaczego Polacy pokochali kryminały?