Artykuły do tagu: st

Piotrków zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia Związku Powiatów Polskich. Czy rzeczywiście jesteśmy najlepsi, a narzekamy, bo taka nasza natura, czy to po prostu najlepszy dla miejskiej władzy ranking i dlatego został tak nagłośniony?
Opalanie w solarium wkrótce może przestać być beztroską przyjemnością. Łódzka posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska proponuje rozpocząć ogólnopolską kampanię dotyczącą szkodliwości kąpieli słonecznych w solariach. Bardziej radykalny jest poseł Waldemar Andzel. Jego zdaniem, każda wizyta w punkcie opalania powinna być odnotowana na piśmie.
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.
W Sulejowie dobiega końca budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego.
Piotrków: Szpital Rejonowy zmienia nazwę
Piotrkowski Szpital Rejonowy przy ulicy Roosevelta zmienia nazwę. Od Nowego Roku będzie Powiatowym Zespołem Opieki Zdrowotnej.
Parking przy ul. Batorego przed terminem
Być może na początku grudnia oddany zostanie do użytku parking u zbiegu ulic Batorego i Kopernika - zapowiada prezes firmy PEUK S.A. wykonującej przebudowę układu parkingowego.
Już pół roku temu piotrkowska policja przyłączyła się do programu „Wspólne osiedla”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy inicjatywa nie przyniosła jednak większych efektów. Postanowiono więc zintensyfikować działania, a konkretnie wzmóc poszukiwania tzw. liderów, czyli łączników pomiędzy policją a społeczeństwem. Właśnie temu celowi poświęcono czwartkowe (29 października) spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji, w którym – poza policjantami - uczestniczyli także członkowie Rady Miasta, przedstawiciele rad osiedli w Piotrkowie, a także pozostali zainteresowani rozpropagowaniem idei „Wspólnych Osiedli” w naszym mieście.
Łzy wzruszenia mieszały się z uczuciem bezsilności nad tragiczną przeszłością tysięcy bezbronnych ludzi nękanych przez nazizm niemiecki podczas II wojny światowej. Uczniowie Gimnazjum w Sulejowie wysłuchali niezwykłego wykładu na temat bohaterów swojego miasteczka żyjących podczas ostatniej wojny.
Filia Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim zaczyna borykać się z pewnym poważnym problemem. A jest nim mała liczba studentów. Tendencja ta ma charakter ogólnopolski i nie dotyczy wyłącznie piotrkowskiej uczelni. W odwrocie są szczególnie studia humanistyczne. Wiążą się z tym oczywiście konsekwencje i problemy.
Rok akademicki na Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się bez większych zmian, jednak nie wszystko jest po staremu. Studenci zaskoczeni są zamknięciem furtki od ul. Belzackiej. Błahy problem, jak się wydaje, budzi jednak wiele emocji i kryje za sobą donioślejszą kwestię.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat