To 50% kosztu pojazdu. Resztę potrzebnych środków dołoży gmina Wola Krzysztoporska.
O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi. Świadczenie przysługuje każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, oraz obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli do Polski.
Ponad 4 kilometry dróg zostanie przebudowanych dzięki dofinansowaniom, jakie gmina Wola Krzysztoporska pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak GLOBALGRASS Sp. z o. o. z powiatu piotrkowskiego.
Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach naboru wniosków na 2022 rok gmina Aleksandrów otrzyma dofinansowanie w wysokości 503.374,00 zł. Pieniądze będą wydane na remont drogi Sulejów- Kawęczyn- Krasik od mostu w miejscowości Rożenek do granic administracyjnych gminy Aleksandrów.
W środę (23.02.2022) w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 48. Sesja Rady Miasta. Ze względu na trwający stan epidemii obrady nadal są organizowane w trybie korespondencyjnym. Poniżej możecie zapoznać się z programem sesji.
Poznaliśmy wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). Inwestycje, które otrzymają wsparcie w naszym regionie, mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego czy szybszy czas dojazdu. Chodzi o nowe, ale również kontynuowane inwestycje, na które na lata 2019-2021 udało się pozyskać naszym samorządom niemal 17 mln zł. Koszty są pokrywane do 80% wysokości.
Swoje podwoje w Piotrkowie Trybunalskim otworzyła już Majsternia. To część istniejącej już od dłuższego czasu w Mediatece 800-lecia Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Każdy może tam skorzystać z różnorodnych zajęć. To m.in. aktywności logiczne, inżynieryjne czy konstruktorskie.
Piotrków chce się ubiegać w ramach Polskiego Ładu o dofinansowanie trzech projektów. Wśród nich są m.in. modernizacja ulic Wolborskiej i Rakowskiej oraz przebudowa hali Relax. W puli dla miasta jest 100 mln złotych.
W czasie kiedy temperatura powietrza waha się w okolicach 0 stopni Celsjusza, wielu morsów gromadzi się nad Zalewem Cieszanowickim. Kolejna okazja już wkrótce. Tym razem będzie można przy okazji wziąć udział w akcji charytatywnej dla Paulinki Adamus, mieszkanki Bujen, która w wieku 12 lat doznała niedokrwiennego udaru mózgu, skutkiem którego jest prawostronny niedowład ciała i całkowita afazja.