Dziś wieczorem w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej (ul. Słoneczna 1) odbył się wernisaż prac piotrkowskiego artysty Jerzego Korczaka-Ziołkowskiego.
Dziś w Urzędzie Miasta w Piotrkowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2011-2013.
Jeszcze dziesięć budynków z zasobów największego administratora w Piotrkowie, czyli Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie jest podłączonych do centralnego ogrzewania z sieci miejskiej.
Bizantyjska kopuła przez blisko pięćdziesiąt lat przypominała piotrkowianom o niewoli. Nic więc dziwnego, że postanowili ją zburzyć, gdy tylko nadarzyła się okazja. Rozbiórka zajęła ponad siedemdziesiąt dni.
Po 7 latach gry w ekstraklasie piłki ręcznej Piotrkowianin żegna się jutro z najwyższą klasą rozgrywkową. Miejmy nadzieję, że gra w I lidze potrwa tylko rok.
Był jednym z największych polskich bohaterów. Walczył o niepodległość naszego kraju. Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tam stworzył ruch oporu.
W spółce MZGK odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki. Wybrano trzech członków Rady Nadzorczej, a nowa Rada wybrała prezesa (którym został Sylwester Łopatowski), a wszystko odbyło się pod czujnym okiem kuratora - Sylwestra Łopatowskiego.
Do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II udała się także grupa skupiona wokół księdza Ireneusza Bochyńskiego z kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie. Oto relacja z tej pielgrzymki.
Choć jest najdłuższą ulicą Piotrkowa to nikt przy niej nie mieszka. Mimo swoich 9 kilometrów długości nie jest również znana mieszkańcom. Ulica Trybunalska do tej pory kojarzyła się z wierszem Jana Brzechwy, teraz będzie kojarzona z jedną z najsłynniejszych dróg w kraju.
Rozpoczęły się prace budowlane związane z modernizacją placu Czarnieckiego, będącego ostatnią inwestycją realizowaną w ramach projektu Trakt Wielu Kultur.