8,5 miliona złotych dla Piotrkowa, prawie 3 miliony dla powiatu piotrkowskiego i dodatkowe środki dla poszczególnych gmin - takie pieniądze popłyną już niebawem do lokalnych samorządów z Funduszu Inwestycji Samorządowych.
20 milionów złotych trafi do tych szpitali w Łódzkiem, które należą do sieci. Ryczałty szpitali wzrosną od 1 lipca. - To oczekiwany przez dyrektorów szpitali powiatowych wzrost wyceny świadczeń m.in. w internie, kardiologii, ortopedii – wyjaśnia rzecznik NFZ.
Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przyjechali do Woli Krzysztoporskiej, aby promować rządowy program „Klub”, dzięki któremu do małych klubów sportowych w całym kraju trafiły dofinansowania. Pieniądze popłyną także do gminy Wola Krzysztoporska.
Ponad 2 miliony złotych otrzymał Piotrków Trybunalski na remont ulicy Rakowskiej. Obecny stan tej drogi pozostawia wiele do życzenia. Nasilony ruch samochodów ciężarowych, który spowodowany jest budową autostrady A1, znacznie wpłynął na jego pogorszenie.
Umowa na finansowanie budowy kładki nad Pilicą w Sulejowie została podpisana. 2,5 miliona złotych na ten cel przeznaczył Sejmik Województwa Łódzkiego.
Dodatkowe pieniądze dla szpitali zaangażowanych w leczenie chorych na COVID-19, szybsze i częstsze wypłaty pieniędzy dla wszystkich placówek, także tych, które z powodu pandemii musiały zmienić zakres opieki nad pacjentami. Wyższe ryczałty dla szpitali w sieci i poradni specjalistycznych. Te i inne instrumenty finansowe, pozwolą na to, by zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu pandemii, pacjenci w Łódzkiem mogli korzystać z leczenia na dotychczasowym poziomie dostępności i jakości, a dyrektorzy placówek medycznych utrzymali stabilność finansową.
Pracownicy Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim pozyskali 100 tys. zł w ramach programu „Zdalna szkoła”. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup 53 laptopów, które trafią do piotrkowskich uczniów.
Powiat piotrkowski przeznaczył kolejne pieniądze na modernizację dróg.
Narodowy Bank Polski zaapelował o przestrzeganie prawa i powszechne akceptowanie gotówki. Jak podkreślił NBP, z niepokojem obserwuje działania niektórych podmiotów rynkowych, mające na celu bezprawne zniechęcenie przedsiębiorców do akceptowania gotówki.
Czy płatności zbliżeniowe, bez użycia kodu PIN, będą możliwe dla kwot wyższych niż 50 zł? Ministerstwo Finansów chce podwojenia tej kwoty. Tak, by Polacy mogli płacić zbliżeniowo za zakupy warte do 100 złotych.