Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty nie tylko trzynastej, ale również czternastej emerytury. Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku.
Do końca marca gminy będą mogły zgłosić do WFOŚiGM chęć podpisania porozumień ws. programu "Czyste powietrze" - poinformował w poniedziałek resort klimatu i środowiska. Dzięki temu mogą skorzystać z podwyższonej refundacji kosztów za złożone wnioski.
„Firma z POWEREM!” to nowy projekt realizowany z unijnych pieniędzy, który celem jest pomoc osobom pozostającym bez pracy.
Do końca 2023 roku trzeba będzie wymienić pozaklasowe stare piece do ogrzewania domów. Burmistrz Wolborza zachęca mieszkańców całej gminy, do skorzystania z dotacji na wymianę pieca.
Tylko do 26 lutego można nadsyłać zgłoszenia do trzynastej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2020 r.
Dodatkowe patrole policji, opłacone przez samorząd będą dbać o bezpieczeństwo piotrkowian. Porozumienie w tej sprawie - podobnie jak w ubiegłych latach podpisał Urząd Miasta oraz Komenda Miejska Policji w Piotrkowie. Dokument w imieniu magistratu parafował prezydent Krzysztof Chojniak.
Radni piotrkowskiej Rady Miasta reprezentujący klub Prawa i Sprawiedliwości, zaproponowali by wszyscy rajcy otrzymywali jedynie 50% swoich diet do czasu, gdy posiedzenia Rady będą się odbywać korespondencyjnie. Argumentują to tym, że obecna forma pracy, nie jest aż tak czasochłonna jak tradycyjne spotkania i liczą na to, że pozostali radni poprą tę koncepcję.
Przyjaciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Piotrkowa Trybunalskiego opanowali dzisiaj miasto. Wolontariuszy i koordynatorów spotkamy także w galerii Focus Mall, CH Echo czy Skwerze Handlowym "tuż tuż". Praca wre także w banku 29. finału WOŚP, przy ul. Sienkiewicza.
Od 1 lutego można będzie składać wnioski o umorzenie składek za styczeń lub za grudzień i styczeń oraz o ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To rozwiązania, które przewiduje dla firm nowe rozporządzenie Rady Ministrów.
„Dużo niższy podatek na tzw. podgrzewacze tytoniu napycha kieszenie ich producentów. Jeżeli przywilej ten nie będzie szybko zlikwidowany, budżet (czyli my wszyscy) da w prezencie producentom podgrzewaczy tylko w tym roku ponad miliard złotych, który mógłby być przeznaczony np. na służbę zdrowia” - mówi prof. Witold Modzelewski z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Instytutu Studiów Podatkowych w polemice wobec Marka Kowalskiego, prezesa Federacji Przedsiębiorców Polskich.