Rządowe pieniądze popłyną do Piotrkowa i powiatu

Strefa FM Czwartek, 25 czerwca 202060 6346
Piotrków Trybunalski, powiat piotrkowski oraz poszczególne gminy otrzymały niemały zastrzyk gotówki. Do samorządów popłynęło rządowe wsparcie w ramach dwóch programów: Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz Funduszu Dróg Samorządowych. W związku z tym w czwartek w Piotrkowie odbyły się dwie konferencje prasowe.

Ładuję galerię...

Ponad 8,5 miliona złotych dla Piotrkowa w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. To rządowe wsparcie dla samorządów, które w związku z epidemią koronawirusa mają olbrzymie straty w podatkach PIT i CIT. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie wielu ważnych inwestycji. Właśnie temu programowi poświęcona była konferencja prasowa Antoniego Macierewicza oraz piotrkowskich radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, która została zorganizowana w czwartek przed Urzędem Miasta w Piotrkowie. - Oczywiście jest problem, w jaki sposób te pieniądze zostaną zagospodarowane. To niezwykle istotny element. Będziemy apelować do kupców i innych społeczności, które miają problemy gospodarcze. Chcemy, żeby jasno wyrażali swoją wolę wobec samorządu miejskiego. Bardzo istotne jest stanowisko radnych wszystkich ugrupowań, żeby rozmawiali z mieszkańcami, o tym, co jest najbardziej istotne i na co wydać pieniądze. Dodajmy, że to jest promesa, czyli suma, o którą można się ubiegać. Ubieganie się o te pieniądze zależy od wysiłku, pracy organizacyjnej oraz zaangażowania radnych jak i prezydenta miasta. To nie jest tak, że pieniądze będą wydatkowane na jakiekolwiek zachcianki. Będą wydawane na prawdziwe potrzeby miasta, co wiąże się także bezpośrednio z zagrożeniami, jakie przyniósł koronawirus - mówi Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10.


Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów, co ważne, bez zbędnej biurokracji, a wysokość wsparcia będzie uzależnione od wartości planowanych inwestycji.


Kilkadziesiąt minut później kolejne pieniądze zostały przekazane samorządowcom z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Tym razem z Funduszu Dróg Samorządowych. - Dofinansowania będą przeznaczone na osiem inwestycji. Dwie będą realizowane w Piotrkowie, sześć w gminach powiatu piotrkowskiego. To łącznie prawie 16 mln zł. Średnio, patrząc na cały powiat, dofinansowanie stanowi 60% kosztów, czyli około 9 mln zł. Można się tylko cieszyć z tej pomocy, która płynie do naszych samorządów - mówił Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki.
Rząd podczas spotkania reprezentowali m.in. posłowie Antoni Macierewicz i Grzegorz Lorek. Podczas przemówienia prezydent Krzysztof Chojniak podziękował im za wsparcie, ale równocześnie zaapelował. - Te pieniądze są dla nas bardzo ważne, ale chciałbym jednocześnie prosić o to, by sprawowali państwo pieczę nad dbałością o bilans dochodów bieżących i wydatków bieżących. To problem występujący w samorządach od lat. W czasie pandemii jest jeszcze poważniejszy. Jest to jednak wyznacznik, który determinuje nasze możliwości, co do inwestowania i w tym zakresie wsparcie jest niezwykle potrzebne. Swego czasu wystosowałem na przykład pismo dotyczące oświaty, do której z roku rok samorządy muszą dokładać coraz więcej. Subwencja jest w tym przypadku zbyt niska, dlatego proszę o serdeczne podejście do tej sprawy.


Piotrków z Funduszu Dróg samorządowych otrzymał prawie 4,4 mln zł. W spotkaniu uczestniczyli również wójtowie z Aleksandrowa, Czarnocina, Gorzkowic oraz Woli Krzysztoporskiej. Zostało ono zorganizowane na terenie piotrkowskiego WORD-u.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (60)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anty PIS ~anty PIS (Gość)25.06.2020 18:24

Ta rządowe pieniądze...gdzie takie są? To ja m.in. płacę podatki i to bardzo duże. I to są m.in. moje pieniądze.
A jak iść do gminy żeby coś zrobili to nie ma pieniędzy. Tylko idą gdzie jest poparcie. Tak jest we Woli.
Nie rozśmieszajcie mnie. Zmniejszyć VAT z 23 na 16%. Podnieść wolną kwotę od podatku z 3 tyś do 30 tyś - tyle ile posłowie.
Zwiększyć najniższy próg z 86 tyś do 200 tyś dla 18%.
TEGO OCZEKUJĘ!!!! A nie zabawy i lansu ministera Macierewicza i jego przbocznego Zbigniewa za moje zarobione pieniądze. Mistrzowie Certyfikatów, Hrabiowie Promes, Szlachta Dotacji i jeden najważniejszy Pan i Władca Facebooka!

111


haracz ~haracz (Gość)26.06.2020 13:26

maionetki USA płacące haracz

21


historyk ~historyk (Gość)26.06.2020 09:27

popłyną pieniądze Strawą ale dowcipni, chcą naśladować królową Bonę

11


majowa nadzieja ~majowa nadzieja (Gość)25.06.2020 19:54

No to mam nadzieję, że wreszcie ruszy budowa ścieżki rowerowej z Piotrkowa do Przygłowa obiecanej 2 lata temu przez pana posła Lorka.

70


Haracz albo śmierć ~Haracz albo śmierć (Gość)26.06.2020 09:10

https://www.salon24.pl/u/brakszysz/1057709,haracz-albo-smierc

10


~babcia mocherowa ~~babcia mocherowa (Gość)26.06.2020 09:09

Te ogromne pieniądze będą wydane na niezwykle potrzebną w naszym mieście skocznię narciarską a gwarantuje to wielki miłośnik Piotrkowa, poseł Lorek.

32


grefvev ~grefvev (Gość)26.06.2020 08:50

Ojjj widze, że nie tylko elewacja mediateki dojrzewa, ale i ściana UM również rozpoczęła proces dojrzewania - pięknie po prosto pięknie ...

21


szyderca ~szyderca (Gość)26.06.2020 08:27

dobroczyńcy za dychę

51


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)26.06.2020 07:59

W dobie COVID 19 Antoni M. całuje kobiety w rękę. Przeciez to roznoszenie bakterii.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat