Mimo, iż nie odnotowano żadnych utrudnień na drogach, ruch jest niewielki a pogoda dopisuje, od godz. 14.00 w piątek do godz.23.59 w sobotę policjanci w województwie łódzkim odnotowali 18 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 16 zostało rannych. Zatrzymano 77 nietrzeźwych kierujących.
Od piątku, 22 kwietnia, rozpoczynają się na drogach całego kraju działania policyjne pod hasłem „Bezpieczny Weekend –Wielkanoc 2011”. Potrwają do późnych godzin 25 kwietnia.
Coraz więcej samochodów porusza się po drogach naszego regionu. Zarząd Dróg Wojewódzkich na ponad stu punktach w całym województwie postawił swoich ludzi, a ci policzyli ile aut jeździ drogami zarządzanymi przez ZDW.
Ostatnio dużo mówi się o bezpieczeństwie na polskich stadionach. Jedni twierdzą, że będzie to jeden z największych problemów podczas Euro 2012, inni uważają, że sytuacja wciąż się poprawia.
Straż Miejska wciąż nie może korzystać z przenośnego fotoradaru.
Pierwsze w regionie łódzkim urządzenia wyświetlające czas, jaki pozostał do zmiany światła zielonego na czerwone i odwrotnie, zamontowane zostały w styczniu na jednym ze skrzyżowań w Bełchatowie.
5 kwietnia w Urzędzie Gminy w Wolborzu zostało podpisane porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych między burmistrzem miasta - Elżbietą Ościk a komendantem miejskim policji w Piotrkowie - inspektorem Gabrielem Olejnikiem.
Trzy osoby zginęły, a 22 zostały ranne - to tragiczny bilans marca na drogach powiatu piotrkowskiego.
Piotrkowskie szpitale pomagają nawet pijanym i nawet nieubezpieczonym. Za taką opiekę pacjent powinien jednak zapłacić z własnej kieszeni. Z takiego założenia wychodzą szpitale przy Rakowskiej i Roosevelta w Piotrkowie. I mają do tego prawo, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie zwraca placówkom za opiekę nad nietrzeźwymi pacjentami.
Magistrat zdecydował się na zakup dwóch dodatkowych głośnomówiących syren elektronicznych, które przez które będzie można wygłaszać komunikaty.