Nie marnujmy jedzenia! Podzielmy się z potrzebującymi! Teraz będzie to łatwiejsze niż myślicie. W Piotrkowie Trybunalskim stanie bowiem społeczna lodówka. Co to takiego?
Aleje Armii Krajowej w Piotrkowie. Prawy pas niemal całkowicie zablokowany. Została tylko luka na przystanek autobusowy, by kierowca mógł wysadzić i zabrać kolejnych pasażerów. Sznur samochodów ciągnie się od skrzyżowania z ulicą Polną, gdzie znajduje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, prawie do skrzyżowania ze Słowackiego. Kierowcy się denerwują, bo to utrudnia ruch, zwłaszcza teraz, gdy z powodu remontu zamknięty jest odcinek Wojska Polskiego. Już niebawem sytuacja ulegnie jednak zmianie.
Za udział w akcji „Szkoła pamięta” podstawówka z Ręczna w powiecie piotrkowskim otrzymała podziękowania od ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.
Wielkie sportowe emocje w piotrkowskiej hali Relax. W środę zorganizowano tam turniej piłki ręcznej siódmo- i ósmoklasistów. Uczniowie sześciu szkół podstawowych województwa łódzkiego spotkali się na parkiecie by sprawdzić która ekipa zaprezentuje się w tej dyscyplinie najlepiej.
Piotrków Trybunalski to miasto, które intensywnie się rozwija, dlatego regularnie powstają tu nowe sklepy odzieżowe. Ich asortyment jest różnorodny, jednak nie zawsze w ofercie można znaleźć potrzebne produkty. Szczególne trudności możesz napotkać, jeżeli zależy Ci na markowej odzieży od znanych, światowych firm. Rozwiązaniem mogą być sklepy internetowe, w których możesz dodatkowo wykorzystać kody rabatowe.
Sześcioro radnych Piotrkowa złożyło wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego. Powód to incydent, do którego doszło 10 listopada w Centrum idei „Ku Demokracji” podczas świętowania przez piotrkowian rocznicy odzyskania niepodległości.
W sobotę otwarta została internetowa baza rodzin, dzięki której możemy wybrać osoby, którym chcemy pomóc w ramach Szlachetnej Paczki. Jest to już ósma edycja akcji z udziałem piotrkowskich wolontariuszy.
23 listopada w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia odbędzie się koncert piosenek patriotycznych „Byłaś, jesteś, będziesz Polsko”. Zagra i zaśpiewa Kapela Spod Dębu.
Spodnie narciarskie to niezbędny element wyposażenia każdej osoby, która planuje aktywny wypoczynek w górach. Spodnie zaprojektowane specjalnie do narciarzy chronią przed wiatrem, chłodem i wilgocią i doskonale sprawdzają się podczas nieprzewidywalnej zimowej aury. Jednak spodnie narciarskie poza funkcjonalnością mogą być także modne i stylowe. Jak wybrać odpowiednie?
Trwa modernizacja ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie. Na remontowanym odcinku roboty prowadzone są na kilku frontach. Budowana jest kanalizacja sanitarna, przebudowywany wodociąg, a także gazociąg i teletechnika. W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się prace związane z kanalizacją sanitarną.