W sali Gminnego Ośrodka Kultury spotkali się samorządowcy ze wszystkich kadencji. Trzy dekady samorządności w gminie Moszczenica obchodzono z rocznym opóźnieniem. Powodem opóźnienia była pandemia.
Po zabawie na dożynkach, przed refleksją września
200 stoisk, tysiące gości i niezliczone ilości produktów lokalnych. Do tego znakomita zabawa i koloryt całego regionu. Rogów, gdzie zorganizowane zostały dożynki wojewódzkie, był w ubiegły weekend rozrywkową stolicą regionu.
Jak informuje portal Sulejow24.com , w poniedziałek (30 sierpnia) kilka minut po godzinie 6:00, samochód ciężarowy poruszający się krajową "dwunastką", w miejscowości Korytnica wjechał do rowu.
Po sobotniej zabawie przy muzyce zespołu „Szpilki” i tanecznych utworach Felixa Oyera mieszkańcy gminy Gorzkowice i przyjezdni są spragnieni kolejnych atrakcji.
31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku podpisano porozumienia sierpniowe, które dały początek NSZZ „Solidarność”. Wydarzenia te wspominano w Piotrkowie w niedzielę, 29 sierpnia.
Wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik odebrał z rąk przedstawiciela Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przenośny defibrylator. W Rynku Trybunalskim trwa piknik zorganizowany przez tę instytucję wspólnie z jedną z firm ubezpieczeniowych.
W niedzielę, 29 sierpnia, sklepy będą otwarte. To piąta handlowa niedziela w tym roku. W sklepach nadal obowiązuje noszenie maseczek i nowy limit osób - 1 osoba na 10 mkw.
W sobotę (28 sierpnia), punktualnie o godzinie 15:00 wystartowały tegoroczne Dni Gorzkowic. Impreza powróciła po rocznej, wynikającej z pandemii przerwy i od samego początku zgromadziła liczne grono mieszkańców gminy oraz regionu.
W Sobotni (28. sierpnia) poranek rozpoczęła się XXIX Wystawa Rolniczo - Handlowa. Impreza tradycyjnie odbywa się na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Kasztelańskiej w Piotrkowie. Wystawcy prezentują maszyny i urządzenia rolnicze, a także rośliny uprawne, ozdobne, drzewa i krzewy. Nie brakuje także produktów lokalnych, występów i konkursów. Tegoroczna Rol-Szansa zakończy się w niedzielę o godzinie 16:00.
Nawet o 35%, z początkiem września wzrosną ceny energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych z Piotrkowa. Bezpośrednią przyczyną podwyżki są rosnące koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez Elektrociepłownię Piotrków, które z kolei wynikają z wieloletnich zaniedbań i zapóźnienia w modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego.