Advertisement

Artykuły do tagu: miasto

Czy Piotrków się rozwija? [SONDA]
W ¶rodę podczas sesji radni będ± debatować nad stanem miasta. Zanim radni zasi±d± w sali obrad, pytamy mieszkańców: jak Waszym zdaniem rozwija się miasto? Jaka jest dzi¶ kondycja Piotrkowa?
Nowe miejsca w strefie płatnego parkowania
Przybyło miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Do strefy zostały wł±czone nowe miejsca postojowe, które powstały przy ul. Rycerskiej.
Mieszkańcy s± na TAK. Rozprza będzie miastem?
Blisko 70 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, poparło pomysł zabiegania władz Rozprzy o ponowne uzyskanie praw miejskich. Urzędnicy już złożyli wniosek. Teraz wszystko w rękach Rady Ministrów.
Piotrków zrywa współpracę z Kostrom± i Mołodecznem
Radni po dwóch latach przerwy spotkali się ponownie na sali obrad. Pierwsze z podjętych uchwał dotyczyły potępienia rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz zerwania współpracy z miastami partnerskimi Piotrkowa: białoruskim Mołodecznem i rosyjsk± Kostrom±. Rada Miasta nie była jednak jednomy¶lna. Głosowania poprzedziła gor±ca dyskusja.
Rozprza stanie się miastem? Ostatnie dni konsultacji
Jeszcze tylko kilka dni potrwaj± konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Miasto Partnerskie Kostroma?  Mieszkańcy już zdecydowali
Władze miasta do¶ć długo zastanawiaj± się nad decyzj± o zerwaniu współpracy z miastami partnerskimi na terenie Rosji i Białorusi. Tymczasem mieszkańcy Piotrkowa, zdaje się, już w tej sprawie pogl±d wyrazili.
02.03.2022 07:48
Równe apeluje o pomoc
Równe - miasto partnerskie Piotrkowa Trybunalskiego - apeluje o pomoc. Władze Równego zwróciły się do władz miast partnerskich z pro¶b± o zbiórkę darów, które s± aktualnie najbardziej potrzebne.
Rozprza miastem? Mieszkańcy decyduj±!
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Czy Piotrków jest przygotowany na przyjęcie uchodĽców z Ukrainy?
Obywatele Ukrainy, po rosyjskim ataku, uciekaj± przed wojn±. Na granicy w Dorohusku pojawiły się już pierwsze samochody i autobusy z Ukraińcami. Czy na przyjęcie uchodĽców przygotowany jest także Piotrków Trybunalski?
Rozprza stanie się miastem?
Czy Rozprza pójdzie ¶ladem Wolborza i również stanie się miastem? Taki plan maj± władze gminy. W tym roku prace nad realizacj± tego celu maj± nabrać przyspieszania. Jak zapowiada wójt Janusz Jędrzejczyk, jego ambicj± jest, aby 1 stycznia 2023 roku Rozprza znów została zaliczona w poczet polskich miast.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat