Advertisement

Artykuły do tagu: budy

Nowa siedziba, nowe plany
Działają już ponad dwie dekady. Początki były skromne, ale teraz doczekali się własnej siedziby z prawdziwego zdarzenia. Mają plany i wiele pomysłów do realizacji. Moszczenickie koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przejęło dawne pomieszczenia Gminnej Biblioteki Publicznej, która przeniosła się już do budynku przy ul. Piotrkowskiej 13.
- Będziemy tu skupiali całe społeczno-kulturalne życie naszej gminy - tak o Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSFERA mówi wójt gminy Czarnocin Roman Miksa. Nowoczesny obiekt jest już praktycznie gotowy. W piątek odbyła się konferencja, która podsumowywała realizację tego projektu.
Budynek Powiatowego Centrum Przesiadkowego jeszcze w tym roku
W ubiegłym tygodniu do użytku oddane zostało Powiatowe Centrum Przesiadkowe, czyli przebudowany plac manewrowy na terenie byłego dworca PKS. Jeszcze w tym roku ma się skończyć przebudowa budynku dworcowego.
Prokuratura przyjrzy się Europie?
Jeden ze słuchaczy Strefy FM zwrócił uwagę na wystające z chodnika pręty tuż przy budynku dawnej restauracji Europa przy ul. Stronczyńskiego w Piotrkowie. Jego zdaniem, może tam dojść do tragedii i prosi o interwencję w tej sprawie. Okazuje się, że sprawa została zgłoszona do prokuratury przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
Cegły z Europy sypią się na głowy piotrkowian
Rozpadający się budynek po dawnej restauracji "Europa" to temat znany chyba wszystkim mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego. Obiekt od dawna jest w opłakanym stanie i nie brakuje głosów, że powinien zostać wyburzony. Tym bardziej, że mimo zastosowanych zabezpieczeń, nadal zagraża przechodniom i parkującym tam kierowcom.
Odpadający gzyms na ul. Próchnika
W jednej ze starych kamienic na ul. Próchnika w Piotrkowie zaczął odpadać gzyms. Teren wokół nieruchomości został zabezpieczony, ale do przechodniów apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Piotrkowskie „perły architektury”
Mogłyby być wizytówką Piotrkowa, tymczasem niestety szpecą miasto. Obiekty, które dawniej pełniły różnorodne funkcje, dzisiaj niszczeją i popadają w ruinę. Niektóre miały dostać nowe życie, ale tak się nie stało.
Budowali budy dla bezdomnych kotów
Już po raz szósty Fundacja Miasto Kotów zorganizowała wspólne budowanie ocieplanych bud dla bezdomnych kotów.
Płonęły budynki gospodarcze
Dzisiejszej nocy w miejscowości Janikowice w gminie Aleksandrów doszło pożaru budynków garażowych. Z żywiołem walczyło kilka zastępów ochotniczych straży pożarnych oraz strażacy z PSP w Piotrkowie.
Budynek komunalny po remoncie
Zakończył się remont budynku komunalnego w Gomulinie. Prace wykonano w ramach dofinansowanego z funduszy unijnych projektu remontu budynków komunalnych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat