Advertisement

Budowali budy dla bezdomnych kotów

ePiotrkow Wtorek, 30 sierpnia 202212
Już po raz szósty Fundacja Miasto Kotów zorganizowała wspólne budowanie ocieplanych bud dla bezdomnych kotów.

Ładuję galerię...

 

Wydarzenie ze względu na swoją roboczą formę miało charakter zamknięty, ale po zakończeniu prac budy będą dostępne bezpłatnie dla zainteresowanych osób dokarmiających i dbających o miejskie koty.

 

Łącznie powstało pięćdziesiąt domków dla zdziczałych kotów. Od 1 września będzie można je odbierać od wolontariuszy.

Prosimy o wcześniejszy kontakt z naszą wolontariuszką, panią Monika pod numerem tel. 501 488 854. Aby pobrać budę, trzeba będzie wypełnić odpowiedni formularz. Osoba, która otrzyma budę, będzie odpowiedzialna za utrzymanie porządku w budzie i w jej otoczeniu - podkreślają członkowie fundacji. 

 

 


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PtasznikzPiotrkowa ~PtasznikzPiotrkowa (Gość)31.08.2022 05:12

Wolę koty w piwnicy i koci smród, niż myszy i szczury oraz szczurzy i mysi odór. Fakt jest, też taki, że administrację domów i bloków wykładają trutki, a następnie nie ma kto sprzątać zdechłych gryzoni. Podobny problem jest z dokarmianiem ptaków, szczególnie gołębi i to latem. Jest zakaz ich dokarmiania, ale paniusie i panowusie wysypują reszki jedzenia, najczęściej przed blok i na skwery, najwięcej suchego pieczywa, które dla ptaków jest szkodliwe. Gołębie zanieczyszczają elewacje, parapety i samochody. A ptasie guano jest bardzo trudne do zlikwidowania i umycia, najbardziej na karoserii samochodów. Nikt tym problemem się nie zajmuje. A powinien.

52


Julian ~Julian (Gość)31.08.2022 14:10

Wszystko z głową. A do tego mamy schronisko do opieki nad zwierzętami i to ono jest odpowiedziale za opiekę m.in. kotów

20


bleble ~bleble (Gość)30.08.2022 18:58

... koty. Bardzo fajnie ale powinno się przy tym myśleć zdroworozsądkowo ... a nie jak niektóre panie dokarmiające koty przy blokach i otwierające im okienka do piwnicy. Te koty sikają gdzie popadnie zaznaczając swój teren, bo taka jest natura kotów. Prowadzi to do niepotrzebnych napięć na linii mieszkańcy bloków a zwierzęta. Są skwerki, place a nie pod oknami innych mieszkańców! Bardzo lubię zwierzęta ale przeciwny jestem temu aby wielu mieszkańców było zmuszanych przez tych dokarmiaczy do codziennego wąchania kocich zapachów. Ponadto te koty często chodzą po samochodach w pobliżu swoich domków i miejsc dokarmiania ich. Pomagajmy zwierzętom ale róbmy to z głową! Myślmy przy tym!

42


frth ~frth (Gość)31.08.2022 07:27

i po co to komu?

24


Bez kompromisów ~Bez kompromisów (Gość)30.08.2022 21:07

A ja jestem przeciwny takim akcjom. Jak ktoś chce to niech trzyma u siebie w domu zwierzęta. Reszta do schroniska.

75


Kiciu ~Kiciu (Gość)30.08.2022 21:03

Jeśli chcą pomagać to niech robią to z głową! Trzeba zadbać o to aby koty się nie rozmnażały! Niech sobie do domu wezmą a nie zmuszają innych mieszkańców do zapachów i ich towarzystwa. Rzucają im jedzenie a tam gdzie koty tam i są szczury! Nie zmuszajcie innych bo nie wszyscy muszą być miłośnikami zwierząt!

34


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)30.08.2022 20:23

Myslalem ze to kot ma byc odpowiedzialny za porzadek w swojej budzie.... A tu jednak ten co odbierze będzie mial przekichane.

11


!!! ~!!! (Gość)30.08.2022 14:45

Super, brawa dla tych ludzi!

24


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat