Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się szósta edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy – fotograficzny, plastyczny i tkania gobelinu. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na oznakowanie skrzyżowania Al. Armii Krajowej, ul. Dmowskiego i Górnej. Jego wątpliwości dotyczą sytuacji, kiedy jadąc Al. Armii Krajowej skręcamy w ul. Górną. Czy znaki rzeczywiście wprowadzają wówczas kierowcę w błąd?
Dzieci z Piotrkowa rozpoczęły swój udział w tegorocznym projekcie "Kolorowej Lokomotywy", której organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. W pierwszą podróż młodzi piotrkowianie wybrali się do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Tam wzięły między innymi udział w warsztatch fotograficznych.
W tegorocznej edycji artystyczno-ekologicznego projektu Łódzkiego Domu Kultury wezmą udział dzieci z piotrkowskiego stowarzyszenia SimaRe. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe Edytą Woźniak.
Kolorowa Lokomotywa już po raz szósty wyrusza w podróż po województwie łódzkim. Podobnie jak w latach poprzednich udział w projekcie weźmie kilka tysięcy dzieci w wieku 7-12 lat z 14 ośrodków kultury regionu łódzkiego.
Ponad 20 samochodów uszkodzili nieznani sprawcy, którzy w nocy z piątku na sobotę szaleli na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Do awarii wodociągu doszło w czwartek rano w Alejach Armii Krajowej w Piotrkowie, konkretnie w pasie zieleni na wysokości komendy policji.
Samorząd Województwa Łódzkiego docenił 46 projektów, które otrzymają dofinansowanie z budżetu województwa na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Wśród nich są projekty z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
W dobie swobodnego przepływu informacji, ale także ludzi, jesteśmy w stanie zamieszkać niemal każdy zakątek świata. Wybierając odpowiednie miejsce do życia musimy sprawdzić, czy dane państwo, w którym chcemy zamieszkać zapewni nam wszystko to, co niezbędne. Warto wziąć pod uwagę rozwój państwa, jego politykę zagraniczną, czynniki gospodarcze, ekonomiczne, łatwość w znalezieniu pracy. Możemy zająć się poszukiwaniem jej bezpośrednio na miejscu lub zadbać o to jeszcze przed wyjazdem. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników z Polski.
24 marca (w sobotę) Sulejowski Park Krajobrazowy Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy organizuje spotkanie dla wszystkich miłośników sów. Podczas sobotniej nocy będzie można pogłębić swoją wiedzę na temat nocnych ptaków, ale także wraz z przewodnikami udać się na ich poszukiwania. Spotkanie odbędzie się w Moszczenicy przy ulicy Piotrkowskiej 106.