Do redakcji Strefy FM zadzwonił zaniepokojony słuchacz, który zaalarmował, że na nowym cmentarzu w Piotrkowie wycinane są zdrowe drzewa. Według relacji mężczyzny, wycięto kilkanaście bardzo starych drzew.
Uczniowie z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszynie w roku szkolnym 2012/13 po raz drugi już przystąpili do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego “Drugie życie elektrośmieci”.
Tomaszowska oczyszczalnia ścieków wreszcie będzie zmodernizowana. Obiekt powstał w latach 70. i jest reliktem przeszłości z trudem spełniającym normy. Ale dzięki środkom z Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostanie ona gruntownie przebudowana. Poza tym w ramach projektu “Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej” powstanie ponad 100 km nowej kanalizacji sanitarnej.
150 zajęcy wypuszczono dziś na terenie gminy Sulejów. Koło łowieckie nr 23 w Piotrkowie chce wzmocnić istniejącą już populację. Zające wypuszczane są w powiecie piotrkowskim oraz radomszczańskim. Zwierzęta przez jakiś czas będą dokarmiane. Przez 5 lat myśliwi nie będą mogli na nie polować.
150 zajęcy i 200 kuropatw wypuszczą na terenie powiatu piotrkowskiego i radomszczańskiego.
Ponad 200 milionów złotych będzie kosztować budowa Regionalnego Zakładu Przetwarzania Odpadów, który powstanie w strefie przemysłowej Bogumiłów w gminie Kleszczów.
Aż 17 osób z piotrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, z Ośrodka Edukacji Artystycznej „Wyciągamy dzieci z bramy” zostało laureatami konkursu fotograficznego i plastycznego, ogłoszonego w wakacje przez Łódzki Dom Kultury dla dzieci z całego regionu w ramach akcji „Eko-młodzi w Łodzi”. W miniony poniedziałek w ŁDK, w sali kolumnowej, z udziałem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezesa WFOŚiGW Tomasza Łyska oraz dyrektora ŁDK - Jacka Sokalskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Młodzi piotrkowianie okazali się bezkonkurencyjni w konkursie fotograficznym.
Rozpoznawali drzewa, rośliny, zwierzęta, wykazywali się wiedzą na tematy krajoznawczo-turystyczne.
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego do wszystkich szkół podstawowych w województwie łódzkim trafiło multimedialne wydawnictwo z zakresu przyrody i kształcenia postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, którego autorem jest piotrkowianin, Marcin Pampuch.
Bez fraka, bez krawata, nawet bez marynarki, ale za to w wyjątkowo podniosłym klimacie. Już w niedzielę na terenie bełchatowskiego Słoku, na scenie Filharmonii Łódzkiej rozstawionej na tle kominów zabrzmi muzyka w wykonaniu 78-osobowej orkiestry, a zaśpiewa Małgorzata Walewska. Będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, największe w historii Festiwalu “Kolory Polski”.