Planowany przez Bogusława Wołoszańskiego Piotrkowski Festiwal Historyczny nie odbędzie się.
Dziś 45 rocznica premiery pierwszego odcinka kultowego serialu telewizyjnego „Czterej pancerni i pies”. I pomimo sporów o to, czy Pancerni... to tylko propagandowy produkcyjniak epoki PRL-u czy też produkcja zasługująca na uznanie, chociażby ze względów filmowej batalistyki i znakomitego aktorstwa, kolejne pokolenia śledzą z wypiekami przygody dzielnej załogi czołgu Rudy 102. A ilu mieszkańców naszego miasta oglądając już po raz wtóry emisję serialu wie bądź pamięta, że twórca tego filmu był z pochodzenia Piotrkowianinem.
Bizantyjska kopuła przez blisko pięćdziesiąt lat przypominała piotrkowianom o niewoli. Nic więc dziwnego, że postanowili ją zburzyć, gdy tylko nadarzyła się okazja. Rozbiórka zajęła ponad siedemdziesiąt dni.
500-lecie obchodzić będzie Spała (niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego). To znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.
Był jednym z największych polskich bohaterów. Walczył o niepodległość naszego kraju. Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tam stworzył ruch oporu.
Dzisiejszy Piotrków w porównaniu do tego sprzed stu lat może pochwalić się niewielką liczbą hoteli. Historia tych współczesnych wygląda również niezwykle blado na tle dziejów takiego Litewskiego, Wileńskiego czy Krakowskiego.
Liczy sobie przeszło trzydzieści lat. Jak dotąd jest jedynym zegarem słonecznym w mieście. Usytuowany na południowej ścianie gmachu piotrkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego, jest przykładem zegara słonecznego wertykalnego.
W Łodzi odbyło się sympozjum naukowe "Andrzej Ostoja Owsiany, wspomnienia i testament". Konferencja została zorganizowana przez Instytut Historyczny im. Andrzeja Ostoi Owsianego.
W sali Urzędu Miasta zjawiło się ok.100 osób z całej Polski w tym m.in. b. przewodniczący KPN Leszek Moczulski, b. prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
To był pierwszy piotrkowski obiekt rekreacyjno-sportowy. Na obszarze siedmiu mórg mieścił trzy place do krykieta, rajtszulę do nauki jazdy konnej...
Amerykańskie puszki po wołowinie to niejedyna niespodzianka, na jaką natrafili robotnicy pracujący przy remoncie dworca. Zabytkiem okazała się piwnica budynku dworca, a szczególnie jej stropy.