Przeszłość i teraźniejszość w stosunkach Polski i Rosji w świetle obchodów 90. rocznicy “cudu nad Wisłą” będzie tematem wykładu profesora Józefa Szaniawskiego.
Piotrkowski epizod w obchodach 90-lecia bitwy warszawskiej. Zabytkowy pociąg z ochotnikami roku 1920 jadący z Chabówki do Warszawy dzisiaj o 3.30 przyjechał do Piotrkowa.
Z okazji 90. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, jednej z najbardziej znaczących dla historii Polski i Europy, organizowana jest inscenizacja “Pociąg z ochotnikami 1920”.
W byłym województwie piotrkowskim jest ok. 130 parków wpisanych do rejestru zabytków, na terenie połowy z nich znajdują się budynki - często są to zniszczone pałace i dworki.
Co może łączyć Magdalenę Zawadzką, jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorek z Piotrkowem Trybunalskim? Oczywiście film. Film wyreżyserowany przez Jerzego Passnedorfera, zatytułowany „Niedziela sprawiedliwości”. W 1965 roku Magdalena Zawadzka i Krzysztof Chamiec spędzili kilka lipcowych dni w trybunalskim grodzie, gdzie realizowali zdjęcia do wspomnianego dramatu „Niedziela sprawiedliwości”.
SZOSA PIOTRKOWSKA 1939 - to nazwa widowiska historycznego, które ma odbyć się we wrześniu 2011. Do organizacji imprezy Strefa FM zaprosiła Bogusława Wołoszańskiego, który był gościem programu „O tym się mówi”.
Dokładnie 600 lat temu pod Grunwaldem wojska polsko-litewskie pod dowództwem Władysława Jagiełły rozgromiły siły zakonu krzyżackiego.
Scelidozaur, Dimetodon, czy Stegozaur, to tylko niektóre z makiet dinozaurów, które można podziwiać w galerii handlowej Focus Mall.
W czasie wakacji w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim (plac Zamkowy 4) dostępne będą dla zwiedzających trzy wystawy czasowe.
Zanim król Władysław Jagiełło wyruszył na Grunwald, skoncentrował swe wojska pod Wolborzem, o czym przypomniano w miniony weekend podczas wojewódzkich obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.