Wiele wskazuje na to, że to będzie smutna rocznica. 165-lecie piotrkowskiej „Wiedenki”, linii kolejowej Warszawa-Wiedeń, jakie przypada za pół roku nie będzie raczej hucznie świętowane w mieście.
Choć od przeszło czterdziestu lat w budynkach browaru Braulińskiego nie produkuje się piwa, większość piotrkowian bez trudu potrafi wskazać, gdzie mieszczą się jego zabudowania.
- To tak jakby dziś terrorystów z Al-Kaidy ubrać w togi i posadzić za stołem sędziowskim. W takim systemie sądzono generała Fieldorfa... – mówił Andrzej Rzepliński, szef Trybunału Konstytucyjnego.
Przebiegną 794 okrążenia wokół Starówki. Łącznie do pokonania będzie trasa o długości niemal 595 km. W biegu będzie mógł wziąć udział każdy. Chętni będą mogli pokonać wyznaczoną trasę np. w… stroju rycerza.
Ponad półtora roku trwała generalna renowacja organów w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, które w 1947 roku otrzymali jezuici z ziem zachodnich.
Budowali kanalizację i... trafili na skarb. W ulicy Krakowskie Przedmieście tuż przy liceum Chrobrego robotnicy natrafili na fragment Bramy Krakowskiej z XV wieku.
Najmniej, bo zaledwie 1794 osoby, liczył Piotrków w 1793 roku. Najwięcej - przeszło 80 tysięcy - pod koniec lat 80. minionego stulecia…
W marcu tego roku będziemy obchodzić 500 rocznicę powstania piotrkowskiego zamku królewskiego, w którym od ponad 100 lat znajduje się siedziba muzeum.
W roku 2011 przypada 110. rocznica urodzin jednego z najodważniejszych ludzi II Wojny Światowej rtm. Witolda Pileckiego, niezłomnego żołnierza RP, uczestnika wojny w 1920 roku z Rosją bolszewicką…
Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego ”Grota” zaprasza 12 stycznia na wykład…