W piątek, 12 maja (o 12:00 i 17:00) odbędzie się na lotnisku w Piotrkowie niecodzienny pokaz lotniczej akrobacji. Będzie to organizowany w Polsce po raz pierwszy fotograficzny plener sesyjny w ATZ EPPT realizowany z samolotu Skyvan.
W niedzielę 7 maja o godz. 18.00 w Galerii „Śnieżne Krużganki” odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marii Tymińskiej pod tytułem „Dałaś mi życie mamo! Kochaj mnie…”.
Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W Polsce obchodzona jest od czasów średniowiecza. Jest to święto ruchome przypadające na siedem dni przed Wielkanocą, w tym roku to 9 kwietnia. W parafii Krzepczów pod wezwaniem św. Wojciecha po raz pierwszy w obchodach Niedzieli Palmowej uczestniczył dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Choberki.
W sobotę odbyła się w Piotrkowie gra miejska „Pętla czasu”, organizatorem zabawy było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Pięciu chłopców w wieku 9 – 13 lat gra w piłkę na piotrkowskim blokowisku. Piłka odbija się o murek okalający budynek przedszkola. Jest wrzesień 2016 r. Wszystko rejestruje kamera monitoringu zamontowanego niedawno w placówce. Pięć miesięcy później dzieci są przesłuchiwane przez policję. Sprawa trafia do sądu.
Kilkunastu pracowników kopalni w Bełchatowie straciło prace w trybie dyscyplinarnym – powód – na ich służbowych komputerach znaleziono... pliki z pornografią.
W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się w Rynku Trybunalskim kolejna, piąta już gra miejska zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Azbest niegdyś uznawany był za doskonały materiał budowlany – jest odporny zarówno na mróz, jak i upały, ciężko go zgnieść, a jeszcze trudniej rozciągnąć. Nie poddaje się też substancjom żrącym ani ogniowi, ale jest niestety bardzo szkodliwy, powodując szereg problemów zdrowotnych, dlatego jego usunięcie jest koniecznością. Polska zobowiązała się do całkowitego usunięcia azbestu ze swojego terenu do 2032 r.
Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych województwa łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2017 roku. Przyznano 35 dotacji na łączną kwotę 700 tys. zł. Najwyższą – 60 tys. zł – Fundacji „Kultury i Biznesu” na V Rubinstein Piano Festival - koncerty finałowe. Na liście znalazła się również piotrkowska Agrafa, czyli stowarzyszenie, które jest ogranizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.
Piękne modelki, bractwo rycerskie, rasowe konie, luksusowe auta i zabytkowe budowle, tak wygląda plener fotograficzny, zorganizowany na Podklasztorzu w Sulejowie przez Stowarzyszenie Fotograficzne „Kreatywni”. Bierze w nim udział ponad 80 fotografów z Polski i z zagranicy, którzy w ramach dwudniowych warsztatów, doskonalą swe umiejętności z zakresu fotografii portretowej i sensualnej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia są Tomasz Soliński, fotograf-podróżnik, którego zdjęcia można oglądać między innymi w National Geographic oraz znana izraelska fotografka Inbal Or-Lev.