Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.
- Szok wywołała w mieście nasza publikacja o tym, że władze miasta w niewyjaśnionych okolicznościach zgodziły się zmienić dla prywatnej firmy przeznaczenie hali sportowej na wielką restaurację, która de facto może się zamienić w salę weselną - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
Twarda postawa władz gminy Gorzkowice odniosła skutek. Kolej nie zmieni kategorii przejazdu kolejowego w Wilkoszewicach. Nadal bezpieczeństwa osób, które przechodzą przez tory, strzec będzie dróżnik.
Wbrew twardym warunkom, określonym przez władze Piotrkowa w rozstrzygniętym przed rokiem głośnym przetargu na wieloletnią dzierżawę obiektów przy ul. Batorego 10, urzędnicy idą dziś na rękę prywatnemu inwestorowi i godzą się na daleko idące zmiany, związane z jego przeznaczeniem - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
Renata Wojtczak zastąpiła Barbarę Pol na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie.
Mieszkańcy Wilkoszewic w gminie Gorzkowice zaprotestowali przeciwko zapowiadanej przez kolej zmiany kategorii przejazdu strzeżonego.
Osoby poszkodowane w wyniku tegorocznej wichury w gminie Gorzkowice otrzymają kolejne pieniądze. Podczas niedawnej sesji Rady Gminy radni zdecydowali o wprowadzeniu do budżetu gminy pieniędzy pochodzących od innych samorządów. Łącznie jest to kwota 82 tys. złotych.
Co najmniej o miesiąc przesunie się termin zakończenia remontu elewacji Biblioteki Miejskiej. Wszystko to przez fundamenty, które są w opłakanym stanie. Odkryto to po odsłonięciu murów biblioteki. Przy planowaniu zakresu prac nikt nie brał tego pod uwagę.
Ignacy Goliński, dyrektor Areoklubu Ziemi Piotrkowskiej odchodzi ze stanowiska. Powodem tej rezygnacji jest, według dyrektora, to, jaki stosunek piotrkowianie mają do jego osoby.
Ponad 720 tysięcy złotych od początku roku wpłynęło do budżetu miasta z opłat za parkowanie. Większość pieniędzy, bo około 650 tysięcy, to dochody z ostatnich sześciu miesięcy, czyli momentu kiedy zaczęła w Piotrkowie obowiązywać rozszerzona strefa płatnego parkowania.