Coraz mniej kąpielisk i miejsc wyznaczanych do kąpieli w naszym regionie.
Na oddziale ginekologiczno-położniczym praca wre. Remont w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozpoczął się kilka dni temu. W efekcie powstać ma jeden z najnowocześniejszych kompleksów ginekologicznych w województwie łódzkim.
Wakacje w pełni, a wraz z nimi cały szereg zajęć dla tych, którzy w wolnym czasie zostają w mieście. O to, by było ciekawie, zadbało Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne, teatralne to tylko niewielka część tego, co czeka na dzieci i młodzież. Inauguracja akcji pn. “Latem kultura nie śpi” odbyła się 1 lipca. Tego dnia organizatorzy zaprosili na pl. Narutowicza miłośników walk i popisów rycerskich do sprawdzenia swoich sił. W lipcu na dzieci czeka wiele atrakcji, a sierpień to miesiąc wielu wrażeń. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.
Jak się okazuje, ukraść można wszystko – nawet krowę.
Bełchatów, Skierniewice, Sieradz, Pabianice, Radomsko i gmina Lubochnia, to tylko niektóre z miast i miejscowości, do których w tym roku trafiła słynna akcja „Wyciągamy dzieci z bramy”. Zapoczątkowany 9 lat temu w Piotrkowie projekt mający na celu m.in. zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji właśnie zaczął się rozrastać na teren regionu. A wszystko za sprawą Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, której założycielem i prezesem jest Jacek Sokalski. We wtorek, 17 lipca, w Bełchatowie podpisano kolejne już w regionie porozumienie w celu realizacji ww. akcji.
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim został powiadomiony o kradzieży metalowych przedmiotów z terenu byłego zakładu przy ulicy Sulejowskiej.
Rodzice Mikołaja proszą o pomoc. Cierpiący na wodogłowie chłopiec przechodzi intensywną rehabilitację.
Malowanie ścian, układanie płytek i nakładanie gładzi. W Miejskim Żłobku w Piotrkowie trwa wakacyjny remont. Odnowiona zostanie jadalnia, mała salka i korytarz przy kuchni głównej. Wszystko po to, by dzieci mogły wrócić po miesięcznej przerwie do estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń.
Molo na Zalewie Sulejowskim w Smardzewicach w powiecie tomaszowskim być może wreszcie doczeka się remontu. Od wielu lat ten obiekt turystyczny niszczeje, do tej pory nie można było rozpocząć żadnych inwestycji ze względu na problemy z ustaleniem właściciela samego mola. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.
Codziennie kilkadziesiąt dzieciaków kreatywnie i z uśmiechem spędza wakacyjny czas w miejskich świetlicach, w ramach akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Zajęcia do końca wakacji trwają m. in. w Ośrodku Edukacji Artystycznej przy Słowackiego 13.