Artykuły do tagu: boże narodzenie

Nadmiarem jedzenia możesz podzielić się z potrzebującymi
Zazwyczaj po świętach zostaje nam sporo jedzenia. Nie pozwólmy, aby się ono zmarnowało i trafiło do kosza. Przygotowane posiłki oraz produkty spożywcze możemy umieścić w lodówce społecznej, z której korzystają osoby potrzebujące.
Bezpieczne świąteczne powroty
Dziś jest drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a dla wielu z nas to czas powrotów. Apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę i aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci nadal prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Ruchoma szopka gotowa. Można ją podziwiać u Bernardynów
W klasztorze ojców Bernardynów w Piotrkowie można już oglądać bożonarodzeniową, ruchomą szopkę. Zbudowali ją piotrkowscy kolejarze – emeryci.
Zorganizowali Wigilię dla samotnych
Już po raz trzeci Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie wraz z piotrkowskimi wolontariuszami zorganizowało Wigilię dla osób samotnych. Przez 12 godzin osoby potrzebujące wsparcia i bliskości mogły zjeść wigilijne potrawy oraz wspólnie kolędować z wolontariuszami i przedstawicielami stowarzyszenia.
24.12.2023 14:10
Jaka pogoda w święta?
Pogoda w tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie raczej przypominać tej, jaką pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Jak mówił w Strefie FM Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW, będzie ona bardziej… wielkanocna.
Prezydent Chojniak rapuje! Posłuchaj kolędy piotrkowskiego MOK-u
Tak jak w poprzednich latach pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie przygotowali na tegoroczne święta wyjątkową kolędę.
Ostatnie zakupy przed świętami
Przed nami Boże Narodzenie. Sobota to ostatni dzień na zakupy i przygotowania do tegorocznych świąt.
Sprawdź jak będą kursowały autobusy w święta
Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym zmienia się rozkład funkcjonowania komunikacji miejskiej. Przedstawiamy jak w najbliższych dniach będą kursowały autobusy.
Przygotowania do Bożego Narodzenia: 7 praktycznych porad
Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem radości, spokoju i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Okres przygotowań dla wielu osób często jest jednak niezwykle nerwowy i skutecznie odbiera przyjemność ze świętowania. Możesz temu zaradzić w kilku prostych krokach! Poznaj kilka praktycznych porad, dzięki którym organizacja świąt Bożego Narodzenia będzie o wiele łatwiejsza.
Podzielili się opłatkiem
Radosna i rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu wigilijnemu gminy Aleksandrów, które w tym roku odbyło się w sali gimnastycznej w Dąbrowie nad Czarną. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni samorządowcy, ale także mieszkańcy gminy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat