Advertisement

Artykuły do tagu: Stobnica

Dachowanie zakończone w rowie
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę w godzinach wieczornych koło Stobnicy. Na drodze wojewódzkiej nr 742 dachował samochód.
Odkrywamy znane i nieznane -
Okolice Piotrkowa, choć nie są terenem górzystym, to kilka wzniesień można tu znaleźć. I dzięki nim podziwiać okolicę z nieco innej perspektywy. Jednym z takich miejsc jest najsłynniejsza górka w Stobnicy, z której roztacza się widok na zakole rzeki Pilicy. Sama górka, bo tak od pokoleń miejsce to nazywają mieszkańcy, liczy sobie 221 m n.p.m., choć dla wielu osób miejsce to jest po prostu skarpą widokową.
Odkrywamy znane i nieznane - Małpi most nad Pilicą
Właśnie tak określany jest niewielki mostek łączący dwa brzegi rzeki Pilicy, który znajdziemy w Stobnicy w powiecie piotrkowskim. „Małpi Most” zwany równie często „Bobrowym Mostem” przywodzi też czasem na myśl linowe konstrukcje, które w filmach przygodowych zazwyczaj zwieszają się nad głębokim urwiskiem. Dlatego też będąc w Stobnicy można się poczuć niczym żądny przygód Indiana Jones, szukający przeróżnych artefaktów w wielu niedostępnych miejscach.
Seria pożarów w powiecie piotrkowskim
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Stobnicy w gminie Ręczno. Zaledwie kilka godzin później strażacy musieli się mierzyć z ogniem w Przygłowie w gminie Sulejów.
Szkoła Podstawowa w Stobnicy. Dobro powraca
Do VIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak - pomagam” włączyli się - wraz z nauczycielami - wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Stobnicy. Zbiórka prowadzona była w Ręcznie na terenie sklepu Dino.
Ręczno: Wójt dziękuje strażakom
Podczas sobotniej wichury w gminie Ręczno uszkodzone zostały linie energetyczne, zwalonych zostało kilkanaście drzew, ucierpiał też jeden z domów. Rodzina straciła dach. Jednak dzięki skutecznej akcji strażaków sytuację udało się szybko opanować i pomóc poszkodowanym.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat