Wszedł do marketu w centrum Piotrkowa, wziął towar z półek, potem próbował wyjść ze sklepu, nie płacąc, zaatakował pracownika ochrony. Teraz 32-letniemu piotrkowianinowi grozi do 10 lat więzienia.
Siatka zabezpieczająca ruinę jest zniszczona, w dodatku pełna ptasich odchodów, z budynku odpadają kawałki tynku, co stwarza zagrożenie dla przechodniów – o natychmiastowe zajęcie się budynkiem po restauracji Europa apelował podczas sesji jeden z radnych Piotrkowa.
Kolejny ligowy pojedynek, w którym AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzy się z Budowlanymi Łódź dopiero 27 lutego, nie znaczy to jednak, że zawodnicy piotrkowskiej drużyny odpoczywają. Sześcioro z nich uczestniczy lub uczestniczyło w zgrupowaniach reprezentacji narodowych.
Do wypadku doszło w środę około godziny 10 na autostradzie A1 w okolicach węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Ranny jest kierowca peugeota partnera.
Przebywały w katastrofalnych warunkach, były wychudzone, bez dostępu do wody. Jedenaście psów przetrzymywał w stodołach na terenie Woli Rokszyckiej ich właściciel. W poniedziałek na miejscu interweniowały służby – policja i pracownicy piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uwolniono pięć owczarków, we wtorek udało się uratować kolejną piątkę.
Podawały się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej, weszły do mieszkania staruszki, jedna zagadywała pokrzywdzoną, druga okradała mieszkanie. Razem z kobietami zniknęły oszczędności. 28- i 41-latka są już w rękach policji.
Ukradł rower z parkingu przy galerii handlowej w Tomaszowie. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Okazało się, że 34-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia za inne przestępstwa.
21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci. Tego dnia wnuki obdarowują i składają życzenia swoim babciom. Dzień Babci w Polsce obchodzimy od ponad 50 lat, a rozpropagować miał go tygodnik „Kobieta i Życie”, za jego przykładem poszedł „Express Poznański”, a także „Express Wieczorny”. 22 stycznia będziemy z kolei obdarowywać naszych dziadków.
Będą koncerty, wystawy, konkursy, warsztaty, do tego oczywiście tradycyjne, miejskie obchody 11 listopada. W organizację świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączą się Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Działań Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum czy OSiR.
Zbliżające się Dni Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby sprawić ukochanym osobom wyjątkowy upominek. A co będzie najlepszym prezentem? Focus Mall Piotrków Trybunalski podpowiada: to zdrowie! I zachęca babcie i dziadków wraz z ich rodzinami do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich, które odbędą się w galerii w ramach akcji „Zdrowa Babcia, Zdrowy Dziadek, Zdrowi Rodzice” już 21 stycznia w godzinach 11.00 – 19.00.