Od 18 stycznia znów trzeba będzie płacić za postój na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił program „Zielony transport publiczny”. Pieniądze z niego na zakup elektrycznych autobusów chce pozyskać piotrkowski magistrat.
Trzy firmy stanęły do przetargu dotyczącego prowadzenia piotrkowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Jak mówią przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, trwa ocena ofert pod kątem formalnym, dlatego jeszcze za wcześnie na wyłonienie zwycięskiej firmy. Wszystkie przesłane oferty są jednak wyższe niż kwota, jaką miasto jest gotowe zapłacić za obsługę Strefy.
Godziny odjazdów piotrkowskich emzetek i przebieg niektórych tras ulegnie zmianie od 4 października. W związku z licznymi uwagami mieszkańców Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wprowadza korekty.
Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zareagowali na nasze zgłoszenie zniszczeń, jakich na rondzie Pecolta dokonują ciężarówki. Sporych rozmiarów kostka brukowa jest powyrywana, a kolejne jej kawałki wyrywają co rusz koła ciężkich samochodów.
Zapowiadane wcześniej zmiany dotyczące trasy kursowania linii nr 8 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego jednak nie zostaną wprowadzone.
W związku z modernizacją ulicy Zalesickiej w Piotrkowie od 23 września zostaną wprowadzane zmiany w trasie linii numer 8 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Nielogiczne zmiany tras, mniej kursów i bezsensowne godziny objazdów – tak część piotrkowian ocenia wprowadzony z końcem sierpnia nowy rozkład jazdy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Mieszkańcy apelują o szybkie wprowadzenie korekt, bo w wielu przypadkach nowy rozkład znacznie komplikuje im życie. Urzędnicy zbierają uwagi i zapowiadają ulepszenia.
Po interwencji naszych reporterów, drogowcy nareszcie rozpoczęli prace naprawcze na ul. Curie - Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie. W wyniku intensywnego ruchu samochodów ciężarowych stara nawierzchnia na tej ulicy była już mocno zniekształcona i pełna kolein.
Około 400 drzew znika każdego roku z terenu Piotrkowa Trybunalskiego. Czasem drzewa zagrażają bezpieczeństwu pieszych lub kierowców, czasem są obumarłe, a czasem po prostu przeszkadzają przy remoncie na przykład ulicy. Jest jeszcze jeden czynnik, który sprawia, że drzew tracimy i tracić będziemy coraz więcej, to susza i bezśnieżne zimy. Liczba wydaje się ogromna, ale urzędnicy zapewniają, że w naszym mieście dba się o każde drzewo, a wycinki na pewno nie odbywają w sposób nieprzemyślany.