Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim również chce wspierać uchodźców z Ukrainy. - Obecnie trwają rozmowy jak w formalny sposób móc tę pomoc nieść, ale mamy już pewne pomysły - mówi Dorota Cudzich, dyrektor instytucji. Stworzona ma zostać na przykład specjalna lista.
Powiat piotrkowski we współpracy z powiatem radomszczańskim przygotował pierwszy transport pomocy rzeczowej dla ukraińskiego Obwodu Rówieńskiego, z którym samorządy współpracują.
W poniedziałek (28.02.2022) odbyło się oficjalne przekazanie terenu po byłym dworcu PKS wykonawcy budowy. Jego miejsce ma zająć Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Aktualnie ten obszar jest ogrodzony, a maszyny budowlane wjechały na plac, gdzie rozpoczęły się prace rozbiórkowe.
Władze Piotrkowa Trybunalskiego chcą zerwać partnerską współpracę z rosyjską Kostromą i białoruskim Mołodecznem. Ostateczną decyzję w tej sprawie muszą jeszcze podjąć miejscy radni.
W Piotrkowie Trybunalskim uruchomiono Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców. Każdy, kto chciałby pomóc, może odwiedzić poniższe miejsca oraz zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi listy produktów, jakie będą w nich przyjmowane.
Liczą się wszelkie gesty solidarności z Ukrainą, ale i każda pomoc, jaką można przekazać w postaci rzeczowej, jak i tej płynącej z dobroci serca. Koordynatorem rządowo-samorządowej akcji humanitarnej na terenie powiatu piotrkowskiego jest starosta Piotr Wojtysiak.
Stacje krwiodawstwa w całym kraju przeżywają duże oblężenie. Na podzielenie się drogocennym lekiem decydują się nie tylko Polacy. Wielu krwiodawców chce w ten sposób wesprzeć potrzebujących za naszą wschodnią granicą, w ukraińskich miastach oraz przybywających do Polski.
W związku z wojną na Ukrainie, wojewoda łódzki zorganizował spotkanie online z samorządowcami. Padło na nim wiele ważnych słów, dotyczących skoordynowania pomocy i licznych zbiórek na rzecz Ukraińców przybywających do naszego regionu oraz tych, którzy zdecydowali się pozostać w swoim kraju. Udział w rozmowach wziął prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
W Polsce stale rośnie liczba inwestycji współfinansowanych przez Fundusze Europejskie. Środki unijne przeznaczane są między innymi na cele związane z ochroną dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja to pobudzenie do życia przygaszonych piętnem zmian ustrojowych i zniszczeń istnień ludzkich z całym ich otoczeniem, domami, podwórkami, pracą oraz spędzanym czasem wolnym. Nie jest tajemnicą, że bez wsparcia Funduszy Europejskich wiele remontów i renowacji perełek polskiej kultury byłoby utrudnionych, a czasem wręcz niemożliwych. Jednym z nich jest rewitalizacja terenów Podzamcza w Piotrkowie Trybunalskim.
Trwają prace porządkowe i wyposażanie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych. Budynki szkoły zostały rozbudowane i wyremontowane. Zwraca uwagę m.in. nowa elewacja budynku.