Strażacy z OSP Wolbórz zostali zadysponowani do zdarzenia na drodze serwisowej trasy S8. Osobówka wpadła do rowu, a kierowca nie był w stanie o własnych siłach opuścić samochodu.
To jeden z elementów, którymi samorząd chce podkreślić fakt odzyskania praw miejskich. Znajduje się on przy DK 91, dzięki czemu widoczny jest nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Wielu kierowców, tuż po zdaniu egzaminów i odebraniu prawa jazdy planuje zakupić swój pierwszy samochód, aby zacząć samodzielnie poruszać się po drogach. Czym powinno charakteryzować się auto świeżo upieczonego kierowcy? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, zawierającym kilka praktycznych wskazówek ułatwiających zakup pierwszego auta.
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Już po raz kolejny starostwo powiatowe chce nagrodzić środowisko sportowe za wkład w promocję i rozwój sportu i kultury fizycznej naszego regionu. Rozpoczęła się III Edycja Plebiscytu Sportowego Ziemi Piotrkowskiej.
Do pożaru śmietnika doszło w czwartek przy ul. Paderewskiego w Piotrkowie. Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.
Jest to jeden z kilku znajdujących się na terenie miasta parków. Założono go w 1916 roku, a od 1986 r. posiada status zabytku, co potwierdza odpowiedni wpis w Rejestrze Zabytków. Park upamiętnia postać księcia Józefa Poniatowskiego, choć często skrót w nazwie parku jest mylony i księcia błędnie nazywa się księdzem.
"Wyszłabym za dziada", "Przepióreczka", czy "Gęś wodą" - między innymi te utwory zaprezentowali uczestnicy piotrkowskich eliminacji do konkursu im. Stanisława Jopka, dzięki któremu można wyśpiewać sobie drogę do stania się członkiem Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Ostatecznie jury wyłoniło trzy laureatki, które będą mogły wziąć udział w drugim etapie wokalnych zmagań.