Artykuły do tagu: Wojsko

Leopard
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Na liście miejscowości jest między innymi Kamieńsk w powiecie radomszczańskim, a organizatorzy zapowiadają, że na wszystkich miłośników wojska będą czekały tu liczne atrakcje.
Żołnierze złożyli przysięgę
Żołnierze IV Turnusu Szkolenia Podstawowego Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli w sobotę uroczystą przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się w parku św. Jana Pawła II.
Przysięga wojskowa już w sobotę w Piotrkowie
W sobotę w parku św. Jana Pawła II odbędzie się Uroczysta Przysięga Wojskowa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej 25 BKpow w Tomaszowie Mazowieckim. Na czas uroczystości w godz. 9-15 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Słowackiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki.
Kadeci z IV LO ukończyli szkolenie wojskowe
W IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stefana Roweckiego-Grota odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego kadetom klas mundurowych. Wydarzenie zakończyło się pokazem musztry paradnej.
Zgłębiali tajniki pracy w służbach mundurowych
Festiwal służb mundurowych zorganizowano we wtorek w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W obiekcie przy ul. Słowackiego można było spotkać policjantów, żołnierzy, przedstawicieli więziennictwa, zawodów medycznych, a także lokalne placówki oświatowe, które zajmują się edukacją w zakresie dalszej pracy lub współpracy z tzw. mundurówką.
Dlaczego warto odwiedzić sklep militarny?
Sklep militarny oferuje wyposażenie wojskowe, akcesoria i odzież specjalistyczną. W szczególności sklep wojskowy jest polecany dla osób, których pasją jest survival. W sklepie można kupić atrakcyjne produkty w przystępnej cenie, a także można liczyć na fachowe doradztwo. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zaopatrywać się w miejscach takich jak sklep internetowy z militariami.
Rozwój i szkolenia łódzkich Terytorialsów w 2022 roku
2022 był kolejnym intensywnym rokiem działań dla 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Równolegle z działaniami przeciwkryzysowymi odbywały się szkolenia i powołania nowych ochotników do służby.
Przysięgli służyć wiernie Rzeczypospolitej
W miniony weekend na placu 11 Listopada w Łasku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Złożyło ją 100 nowych Terytorialsów, którzy przez ostatnich 16 dni szkolili się w koszarach formowanego od sierpnia 93. batalionu lekkiej piechoty w Łasku.
Piotrkowscy
Jednostka Strzelecka 1031 im. Obrońców Lwowa z Piotrkowa zaprasza do dołączenia w swoje szeregi. We wrześniu rozpoczyna się rekrutacja, a strzelcy odwiedzą m.in. piotrkowskie szkoły.
MON oraz Wojsko Polskie organizują kilkadziesiąt pikników wojskowych w ramach centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej; pikniki odbędą się w każdym województwie w dniach 13-15 sierpnia - informuje MON.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat