Artykuły do tagu: stan wojenny

Wystawa przed Akademią Piotrkowską. Historia osób przymusowo internowanych ?
Czy to lekcja prawdziwej historii, czy subiektywnie podana kolejna "prawda historyczna"? W czwartek (16.11) przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie otwarto wystawę „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”. Ekspozycja, zdaniem organizatorów, prezentuje historię osób przymusowo pobieranych do wojska w okresie stanu wojennego.
Stan wojenny 40 lat później - wystawa w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przygotowało nową wystawę czasową, która powstała w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.
Urszula Sadowska, sulejowianka przez wiele lat związana z Piotrkowem. Była działaczką opozycji antykomunistycznej w zarządzie regionalnej Solidarności. Wielokrotnie zatrzymywana, przesłuchiwana i represjonowana przez cały okres stanu wojennego i bezpośrednio po nim, nigdy nie zdradziła ideałów „S”, a przez swoją nieugiętą postawę, zmuszona była emigrować do Australii, gdzie w Melbourne mieszka aż do dziś. Za swoją działalność została odznaczona przez Urząd Osób Represjonowanych i Kombatantów.
ZOMO na ulicach Sulejowa, czyli obchody 34. rocznicy stanu wojennego
Odprawa funkcjonariuszy, patrole ZOMO na ulicach legitymujące obywateli, ogrzewanie się przy koksownikach. W taki sposób Sulejów upamiętni 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat