Z niektórymi wystawcami rozmawiał nasz reporter.
O pracy w policji można długo opowiadać, bo obowiązki są różne, w zależności od tego, w jakim wydziale służymy. Inna będzie praca w drogówce, a co innego wykonują funkcjonariusze prewencji. Przede wszystkim jednak dbamy o ład i porządek społeczny, niesiemy pomoc obywatelom - mówi asp. szt. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.
Okazuje się, że są takie profesje, które łączą się z bardzo wieloma zawodami mundurowymi. Przykładem jest praca w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
Patenty, które w naszym stowarzyszeniu są udzielane i które można zdobyć, są bardzo mile widziane w wielu sytuacjach. Z naszych doświadczeń ratowniczych korzystają bowiem straż pożarna, wojsko, policja, czy straż graniczna. Patent ratownika wodnego oraz inne, jakie oferujemy, spotykają się z przychylnym przyjęciem choćby przez komendantów wspomnianych formacji - wyjaśnia Marek Woźniak, członek zarządu rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim.
Skrótów rozmów naszego reportera z niektórymi wystawcami wysłuchacie poniżej:
W ramach imprezy przedstawiciele policji zaprezentowali m.in. pokaz taktyk i technik interwencji.
W niektórych instytucjach nadal jest nieco wolnych wakatów, a przykładami są piotrkowski Areszt Śledczy, czy Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. W naszym regionie przygotowanie do pracy w służbach mundurowych oferują m.in. nauczyciele z IV LO w Piotrkowie Trybunalskim, czy grono pedagogiczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.