Artykuły do tagu: Wie

Problemy z otworem owalnym
Drożny otwór owalny u człowieka to pozostałość z życia płodowego, która może dotyczyć nawet co trzeciej osoby w populacji. Przepływ krwi zachodzący między przedsionkami bierze się z niedomykalności zastawki otworu owalnego.
Naukowcy dowiedli, że sport działa na mózg jak kawa
Gdy dopada nas zmęczenie lub senność, odruchowo sięgamy po filiżankę małej czarnej, która nas pobudza, poprawia koncentrację i dodaje energii. Najnowsze badania pokazują, że podobny efekt uzyskamy... ćwicząc. To kolejny dowód na to, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale i umysł.
Do czego potrzebne nam suplementy diety?
Czym są, a czym nigdy nie będą suplementy diety? – nad tym zastanawiali się i o to pytali prowadzący czwartkowy magazyn Magiel w Strefie FM. Narodowy Instytut Leków dokładnie przebadał 50 najpopularniejszych z nich. W żadnym nie wykryto zanieczyszczeń czy substancji szkodliwych, ale około jedna czwarta miała skład niezgodny z deklaracjami producentów i wykazała deficyt lub wręcz brak deklarowanych witamin.
Pijana kobieta w ciąży trafiła do szpitala
Pijana kobieta w 27. tygodniu ciąży trafiła do radomszczańskiego szpitala. Badanie wykazało aż 3,5 promila alkoholu! Kobieta odpowie za możliwość spowodowania uszkodzenia dziecka poczętego lub rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu.
Komunikat w sprawie koronawirusa
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat ws. koronawirusa, który z Chin rozprzestrzenia się po całym świecie.
Pogrzeb przy muzyce Niemena czy przy... disco polo?
Jako najlepszą piosenkę na własny pogrzeb młodzi Brytyjczycy wybierają "When the party is over" Billie Eilish, starsi wolą "My way" Franka Sinatry albo "Time to say goodbye" Andrei Bocellego. Tak wynika z akcji #MyLastSong, czyli „moja ostatnia piosenka” zorganizowanej przez londyńskie Science Museum. W Polsce podczas pochówków najczęściej słychać muzykę klasyczną albo utwory Czesława Niemena, ale zdarza się też disco polo.
Numer 112 może uratować życie
Numer 112 może uratować życie - powiedział w czwartek 30 stycznia w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się w Centrum Powiadamiana Ratunkowego z sześcioletnim Rafałem z Rybnika, który zadzwonił pod numer alarmowy, gdy jego mama straciła przytomność. - Wykorzystując ten numer, najprawdopodobniej uratował życie swojej mamie. Rafał, naprawdę, ogromna przytomność umysłu, bardzo dzielny chłopiec, bardzo mądry, i cieszę się, że tak się stało – podkreślił szef rządu.
Czy mundurowi też będą strzelać do dzików?
Jakie jest zagrożenie ASF-em dla naszego regionu i w jakim kierunku powinno rozwijać się polskie rolnictwo? Na te tematy debatowali we wtorek (28 stycznia) członkowie Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. W dyskusji uczestniczyli również przedstawiciele rolników, inspekcji weterynaryjnych oraz poseł PiS Robert Telus, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przedstawił założenia najnowszej specustawy. Jej zapisy mają rozszerzyć uprawnienia służb mundurowych związanych z odstrzałem dzików.
W Radomsku chcą zawiesić budżet obywatelski, by zaoszczędzić na walkę ze smogiem. W Piotrkowie Trybunalskim też powinni?
Możliwość zawieszenia budżetu obywatelskiego bierze pod uwagę prezydent Jarosław Ferenc, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chciałby przeznaczyć na walkę ze smogiem. W Piotrkowie Trybunalskim takie rozwiązanie nie jest możliwe. Dlaczego?
Albo rządzi prawo i jest królem, albo królem jest ten, kto rządzi (AUDIO)
O sporze związanym z reformą sądownictwa Marcin Cecotka rozmawiał na antenie Radia Strefa FM Piotrków z dr. Romanem Illiniczem, radcą prawnym, wykładowcą akademickim.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat