Troska o zdrowie całej rodziny jest głównym czynnikiem, popychającym do zrealizowania marzenia o własnym domu pod Wrocławiem. Smog stał się nieodłącznym czynnikiem miejskiego życia. Dalekosiężne konsekwencje tego nieprzyjemnego zjawiska dla naszych organizmów są trudne do przewidzenia, lecz z całą pewnością nie należą do korzystnych. Postępujący brak energii, trudności z oddychaniem, życie w trybie “zombie” - tego wszystkiego chcemy za wszelką cenę uniknąć. Ponieważ jest to problem na skalę globalną, równolegle osoby decyzyjne we wszystkich cywilizowanych krajach starają się podejmować decyzje, dzięki którym będzie można dobrze zadbać o przyszłe pokolenia.
Ruch na drogach krajowych nr 91 i 12 od kilku miesięcy jest znacznie większy ze względu na budowę autostrady A1 w naszym regionie. A w związku z tym, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i kierowców, zainstalowano tam sygnalizatory świetlne. Problem w tym, że „światła” jeszcze nie działają, o co wciąż upominają się mieszkańcy okolicznych gmin i kierowcy podróżujący DK 12 i 91.
Ostatnio w Polsce zaczęły pojawiać się ogniska ptasiej grypy, która dotyczy głównie zwierząt. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy wirus grypy ptaków może zmienić swoje cechy i jest zagrożeniem dla życia człowieka. Jak podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny wirus grypy, który ostatnio zaatakował stada drobiu hodowlanego jest wysoce zjadliwy dla drobiu, ale nie patogenny dla ludzi. Przed nami jednak szczyt sezonu zachorowań na grypę, która może dotknąć każdego z nas. Dlatego eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zalecają szczepienia przeciw grypie, by mieć pewność, że unikniemy ryzyka zachorowania.
Palenie tytoniu nie sprzyja zdrowiu psychicznemu. Osoby palące papierosy są kilka razy bardziej narażone na depresję – wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma „PLOS ONE”.
Wierzejskie morsy postanowiły zagrać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do Słoneczka weszło 140 miłośników zimnych kąpieli, to jedno z największych morsowań, zorganizowanych w tym piotrkowskim akwenie.
190 osób, czyli kilkanaście więcej niż rok wcześniej, wzięło udział w biegu Policz się z cukrzycą, zorganizowanym w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imprezie, która odbyła się w lesie wierzejskim, wystartowali nie tylko miłośnicy biegania, ale także rowerzyści i osoby uprawiające nordic walking.
- Australijczycy mówią, że to jest katastrofa. Naukowcy stwierdzili, że toksyczność powietrza w Sydney jest tak duża jak wypalenie paczki papierosów dziennie – mówi Justyna Biegańska, piotrkowianka od kilku lat mieszkająca w australijskim Sydney. - Na Antypodach mamy do czynienia z ogromnymi pożarami, które pustoszą kraj. Giną ludzie i zwierzęta.
Wstępne wyniki badań wody z odwiertu geotermalnego wykazały, że może być on zdatna m.in. do celów rekreacyjno-leczniczych. Marcin Witko, prezydent miasta mówi, że to pozwoli na stworzenie nieopodal Areny Lodowej wodnego parku zdrowia. Oprócz tego woda z odwiertu będzie mieć jednak również inne zastosowania.
Osoby przebywające w otoczeniu cechującym się dużym zanieczyszczeniem powietrza mają słabsze kości – wynika z badania opublikowanego na łamach „Jama Network Open”. Są w związku z tym bardziej narażone na osteoporozę.
Tomaszów Mazowiecki z rewitalizacją parku „Solidarność” i wieloma działaniami rozwojowymi znalazł się wśród 54 projektów, które przeszły do kolejnego etapu programu ROZWÓJ LOKALNY finansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2014-2021. Zwycięzcy otrzymają nawet 10 milionów euro na zaplanowane zadania. Ponad 200 miast walczyło o miejsce na tej liście, także Piotrków Trybunalski, który ostatecznie sklasyfikowano na 99. pozycji.