I Liceum Ogólnokształcące było jedną z ostatnich szkół, do której nie dotarła jeszcze epidemia. Niestety w środę (14 października) nadeszła informacja o zdiagnozowaniu koronawirusa u ucznia pierwszej klasy.
Koronawirus – wbrew temu, co opowiadają tzw. antycovidowcy - nie omija lekarzy. Kilka dni temu zmarł chirurg z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, chorował na COVID-19. Zakażenia nie uniknął też szef interny w szpitalu w Wieluniu. - Widzę jak u ludzi narasta agresja, która często wylewa się na nas, lekarzy – mówi dr Mariusz Gębski.
W województwie łódzkim jest 349 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 22 nowe przypadki odnotowano w powiecie radomszczańskim, 18 w tomaszowskim, 13 w powiecie piotrkowskim, 6 w bełchatowskim, 5 w Piotrkowie oraz 2 w opoczyńskim.
Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane było spotkanie rolników z powiatu piotrkowskiego z posłem PiS Antonim Macierewiczem. Ono jednak się nie odbyło, ponieważ marszałek senior miał obowiązkowo uczestniczyć w spotkaniu koalicyjnym w Warszawie. Do stolicy zaproszono więc delegację rolników. Ci jednak stawili się o godzinie 18 przed biurem poselskim PiS w Rynku Trybunalskim.
Kancelaria Radców Prawnych Borowa&Ćwiekowska, to miejsce, które charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta. Świadczymy usługi dotyczące różnych kategorii prawa i zawsze oferujemy dogodne rozwiązania spraw. Nasze działania kierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i większych podmiotów gospodarczych. Każdą sprawę doprowadzamy do końca z pozytywnym skutkiem dla naszych klientów. Jesteśmy zwolennikami nieszablonowego postępowania i działamy zawsze zgodnie z prawem. Dokładna znajomość przepisów i kruczków prawnych daje nam przewagę nad niejednym przeciwnikiem. Powierzenie swojego losu w nasze ręce, to z pewnością odpowiedzialna decyzja. Bogate doświadczenie, serce wkładane w pracę i zaangażowanie to cechy, które nas wyróżniają na tle innych Kancelarii.
W piątek prezydent Krzysztof Chojniak zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego ws. wprowadzenia strefy czerwonej w Piotrkowie Trybunalskim. Jednym z głównym tematów była sytuacja w piotrkowskiej oświacie. Zgodnie z ustaleniami piotrkowskie szkoły i przedszkola funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Magistrat jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek. W przypadku potwierdzenia koronawirusa dyrektorzy placówek wprowadzają albo dni dyrektorskie, albo system hybrydowy, czyli część klas wysyłanych jest na naukę zdalną, a część uczy się w trybie stacjonarnym.
Pojawienie się zakażenia wśród pracowników placówki przy ul. Szmidta 3 potwierdził sanepid. W związku z tym kilka klas trafiło na kwarantannę, a w szkole wdrożono specjalne procedury.
Szkoły nie są głównym źródłem zarażenia koronawirusem; stanowią jedynie ok. 2 proc. wszystkich zakażeń - wskazuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podkreśla, że sytuacja w placówkach oświatowych jest analizowana.
Salon to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Stanowi swoiste centrum każdego domu, w którym odpoczywamy samodzielnie lub z rodziną. Do salonu zapraszamy także gości.
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.