Artykuły do tagu: Ul

Piotrków pałacami stoi. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiarygodne, jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Pałace i pałacyki - łącznie na terenie miasta jest ich aż sześć. Gdyby jednak cofnąć się kilka wieków wstecz, naliczono by ich znacznie więcej. Pałac Arcybiskupów na Jurydyce (obszar pomiędzy dzisiejszą ulicą Jerozolimską i rzeką Strawą, na lewo od ulicy Starowarszawskiej), pałac Tomickiego na Tomicczyźnie (obecne osiedle przy ul. Próchnika), czy pałacyk Psarskich przy ul. Sulejowskiej (rondo Sulejowskie) to niektóre z tego rodzaju budowli, które nie przetrwały do naszych czasów, a które powiększyłyby piotrkowską listę pałacową.
Wychowywał się w Danii, ale urodził w Polsce, dokąd powrócił dwa lata temu. Gra na akordeonie guzikowym i świetnie śpiewa. Jego „Maszynkę do świerkania” („będziemy piękni jak dawniej, będziemy działać sprawniej…”) nuciło pół Polski. 10 grudnia Czesław Mozil, czyli Czesław Śpiewa po raz pierwszy wystąpił w Piotrkowie. Sala MOK-u była wypełniona do ostatniego miejsca.
27 grudnia już po raz trzeci odbędzie się w Piotrkowie "Wieczór Jedności". Ten bożonarodzeniowy koncert ma na celu zjednoczenie środowiska muzycznego działającego w naszym mieście.
Kolorowe kwiatki z bibuły, palmy wielkanocne, świąteczne ozdoby choinkowe, hafty na gorsetach, zapaski, wełniaki, fartuszki z ludowymi motywami. Wszystko to wychodzi spod rąk twórczyni ludowej z Czarnocina. Pani Janina Grzanek ludową sztuką pasjonuje się, odkąd pamięta. Na swoim koncie ma wiele nagród. Większość - za tradycyjną sztukę i rękodzieło ludowe.
Na niecodzienne jasełka zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. W czwartek o 18:00 na Placu Straży rozpocznie się przedstawienie, w którym wystąpią aktorzy z Wrocławia.
Zabytkowe radioodbiorniki, szafa grająca, patefon czy wojskowe radiostacje - takie eksponaty można oglądać na wystawie w sali parafialnej Kościoła przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie.
Zalew Sulejowski: Bez zgłoszenia nie da rady
- Gdzie nie spojrzeć – wszędzie śmieci. Jak to wygląda? To przykre, że ludzie nie potrafią zadbać o porządek – mówi pan Czesław Sosiński, wędkarz znad Zalewu Sulejowskiego, mieszkaniec Piotrkowa. Naśmiecili, stało się, ale kto teraz posprząta? - pyta. Chętnych nie ma. Władze i instytucje każdorazowo kierują sprawy do odpowiednich podmiotów. I tak we wszystkich przypadkach, ponieważ nie ma osób, które na stałe nadzorują czystość wokół zbiornika. - Najlepiej będzie, jak sami zadbamy o środowisko – puentują wędkarze.
To nie lada atrakcja dla kinomanów. W Gminnym Ośrodku Kultury w Wolborzu rozpoczyna się dziś trzydniowy Przegląd Filmów Krótkometrażowych.
Być może już niebawem piotrkowscy melomani nie będą musieli jeździć na koncerty do Filharmonii Łódzkiej, bo muzycy filharmonii najprawdopodobniej przyjeżdżać będą do Piotrkowa.
Dzieci nie powinny wychowywać się w instytucjach państwowych. Według rządowego projektu wygaszania domów dziecka, do 2010 roku żadna placówka nie powinna liczyć więcej niż 30 wychowanków.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat