Najlepsza zawodniczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski Maria Wojciechowska po raz kolejny udowodniła, że jest olbrzymim talentem pływackim. W rozgrywanym w Łasku Drużynowym Wieloboju Pływackim (dawniej Korespondencyjne Mistrzostwa Polski 10 i 11-latków) wygrała wszystkie wyścigi.
Rondo u zbiegu Wyzwolenia, Wierzejskiej Rzemieślniczej i Wolborskiej zostanie oddane najprawdopodobniej do 10 czerwca. W podobnym terminie udrożniona zostanie także ulica Wierzejska.
Ośmiu nauczycieli do zwolnienia i cięcia godzin niektórym pozostałym. Tak kształtuje się sytuacja w piotrkowskich placówkach na dziś. Do końca maja potrwają coroczne ruchy służbowe, które określą sytuację, jaka zapanuje w szkołach we wrześniu. - Nie panikujemy, ale sytuacja jest trudna - mówi Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego oddziału ZNP.
Z tym akurat problemem Piotrków się nie boryka. Z prostego powodu: na mecze piłkarskie w naszym mieście chodzi garstka kibiców. Trzy lata temu z zamieszkami na stadionie musiał sobie natomiast radzić Bełchatów gdy podczas finału Pucharu Polski starli się kibice Legii i Wisły.
Dziś w Urzędzie Miasta w Piotrkowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2011-2013.
Historia placu Pofranciszkańskiego oraz występ chórów Mały Gospel i Metanoia JP2 – we wtorkowy wieczór w sali widowiskowej MOK liczna grupa piotrkowian uczciła 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W Piotrkowie rozpoczęły się uroczyste obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Przysięgał Prezydent, Wójt, przysięgali Radni, Ławnicy, Gminni, co znaczniejsi obywatele miasta, przysięgała nawet starszyzna cechowa. Łącznie 170 podpisów widnieje pod rotą przysięgi na wierność Konstytucji 3 Maja. W zbiorach piotrkowskiego archiwum znajduje się księga stanowiąca dowód poparcia obywateli Piotrkowa dla pierwszej polskiej ustawy zasadniczej.
Aleja 3 maja wcale nie była pierwszą ulicą która nosiła miano najsłynniejszej polskiej konstytucji. Była nią ulica Pocztowa, dzisiejsza Sienkiewicza. Co ciekawe sposób nadania jej takiego imienia był bardziej niż niezwykły...
Konstytucja była bardzo nowatorskim projektem na owe czasy. Zawarto w tym dokumencie wszystkie elementy Oświecenia. Od 1772 roku po I rozbiorze Polska była bardzo słabym państwem. Więc należało zmodernizować, przekształcić i nadać nowy kształt państwowości polskiej – podkreśliła w rozmowie ze Strefą FM dr Marta Walka z Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego.