Tatry corocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Najbardziej popularna jest tatrzańska stolica - Zakopane. Jak spędzić czas w sercu gór? Jaki nocleg wybrać?
Z okazji obchodów 500-lecia pałacu zygmuntowskiego w Piotrkowie nasze Muzeum wydało kolekcjonerski zestaw pocztówek przedstawiających widoki królewskiej rezydencji.
O tym, że gród trybunalski jest miastem filmowym nie trzeba nikogo przekonywać. Mamy na ten temat pokaźną publikację - „Piotrków filmowy” (2011) - której zazdroszczą nam nawet łodzianie. Mamy wytyczony filmowy szlak na Starym Mieście. Poza tym w internecie funkcjonuje strona poświęcona naszym filmowym dziejom. Rodzi się więc pytanie, czy filmowe dziedzictwo miasta może być sposobem na jego promowanie i czy Piotrków ma potencjał, by zaistnieć na mapie turystyki filmowej?
Najważniejsza jest przyroda i czysta woda w jeziorze – to główny wniosek płynący z pierwszego dnia warsztatów (konsultacji) w sprawie zagospodarowania terenów wokół Bugaja, które zorganizowano we wtorek (21 maja) w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej w Piotrkowie.
Dwie tablice turystyczne z opisami zabytków stanęły w Wolborzu. W sumie będzie ich kilkanaście. System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim.
Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, jednak jego brak może nam w wielu sytuacjach przysporzyć niemałych problemów. Przed zaplanowanymi wakacjami warto jest rozważyć wszystkie „za” oraz „przeciw” dot. danej polisy. Niemal pewnym jest, że zdecydowana większość argumentów będzie przemawiać za kupnem ubezpieczenia podróżnego. Dlaczego?
Czy rozwój kariery zawodowej można połączyć ze spełnianiem marzeń? Piotrkowianin, Jakub Smuga udowadnia, że tak. Dzięki aktywności w jednym ze studenckich stowarzyszeń udało mu się wyjechać na staż do Japonii. Opowiedział nam, co w tym egzotycznym kraju najbardziej go zachwyciło i jak wyglądała jego codzienność w pracy i po godzinach.
Spływ kajakowy rzeką Pilicą z udziałem reprezentantów gmin: Sulejów, Przedbórz, Wielgomłyny i Żytno odbył się w sobotę 29 września. Miało to związek z otwarciem nowo utworzonego szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa.
Od pierwszego czerwca do końca września bieżącego roku Gmina Sulejów we współpracy z radiem Strefa FM, portalem epiotrkow.pl i gazetą "Tydzień Trybunalski" prowadziła kampanię edukcyjno-informacyjną dla mieszkańców gminy pod nazwą "Przyroda zawsze ci odda". Celem kampanii było podniesienie wiedzy i świadomości jej odbiorców na temat ochrony środowiska, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz promocja walorów turystyczno-rekreacyjnych obszaru gminy.
Piotrkowianie podczas wysokich temperatur ochładzają się poprzez kąpiele w "Słoneczku". Można też korzystać z wystawionych w kilku miejscach miasta kurtyn wodnych. Dobrym pomysłem na spędzenie kilkudziesięciu minut w zdecydowanie orzeźwiającej atmosferze jest wizyta w tomaszowskich Grotach Nagórzyckich