Wigilia Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by okazać serce osobom potrzebującym. Dlatego już 15 grudnia w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie odbędzie się „Wigilia z Serca” z licytacjami i zbiórką pieniędzy dla chorego Maciusia - mieszkańca gminy Sulejów.
Najmłodsi mieszkańcy gminy Sulejów wręczyli piotrkowskim policjantom maskotki. Dzieci ze Żłobka Samorządowego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie oraz Szkoły Podstawowej w Uszczynie zbierały pluszaki, by wesprzeć szczytną akcję, w ramach której wsparcie otrzymają najmłodsi uczestnicy zdarzeń drogowych i ofiary przemocy domowej.
Ulica Topolowa w Przygłowie (gm. Sulejów) po każdej ulewie zamienia się w wielkie rozlewisko. Z powodu braku odwodnienia ogromne kałuże utrudniają przemieszczanie się nie tylko pieszym, ale nawet kierowcom. Władze gminy zapewniają jednak, że problem wkrótce zostanie rozwiązany.
Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego zapewnili, że przekażą dofinansowanie na modernizację dwóch dróg powiatowych w gminach Rozprza i Sulejów, mimo że obydwie inwestycje zajęły odległe miejsca na liście rankingowej Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Remont drogi Wroników - Cieszanowice ma zostać wykonany w przyszłym roku, co najmniej 50% (ok. 3 miliony złotych) środków na modernizację tej jezdni będzie pochodzić z budżetu państwa, a pozostałymi kosztami po połowie podzielą się powiat piotrkowski i gmina Rozprza. W przypadku drugiej drogi czyli Sulejów - Kawęczyn - Krasik (m.in. ulica Taraszczyńska w Sulejowie) rządowe dofinansowanie również wyniesie co najmniej 50% (ok. 3 miliony złotych), a pozostałą część mają sfinansować powiat piotrkowski (20%) i gmina Sulejów (80%). Ten nierówny podział, zaproponowany zresztą wcześniej przez burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, aktualnie wzbudza jego wątpliwości, którymi podzielił się we wtorek podczas konferencji prasowej poświęconej modernizacji tych dróg.
Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze nr 74 w gminie Sulejów.
Bartosz Borkowski z ugrupowania burmistrza Wojciecha Ostrowskiego został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulejowie. Taką decyzję w czwartek podjęli radni podczas inauguracyjnej sesji.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 12 między Sulejowem a Opocznem. Na wysokości Kozenina w powiecie opoczyńskim zderzyły się samochód osobowy i ciężarowy.
W Sulejowie uroczystości poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały dwa dni, ale swój początek miały już 1 marca podczas inauguracji w Opactwie Cystersów na Podklasztorzu z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu”. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie na obchody Święta Niepodległości. 10 listopada odbędzie się tam premiera teledysku do autorskiego utworu „Wolność, Niepodległość”, napisanego przez Anettę Bartłomiejczyk. Dodatkowo zaprezentują się młode wokalne talenty z zespołu Cykady, działającego przy sulejowskim MOK-u. Na zakończenie organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, z udziałem pań z zespołu Piliczanie. Gościem specjalnym uroczystości będzie Maria Pokrzywka z domu Cinkowska, zwiadowca AK ps. „KORA”, więźniarka obozów w Ravensbruck i Sachsenhausen.