Droga na Częstochowę była całkowicie zablokowana.
Tysiące zgłoszeń rocznie, setki ukaranych i dziesiątki przyłapanych na gorącym uczynku. Piotrków był jednym z pierwszych miast, w których zdecydowano się na monitoring miejski. Po latach decyzja wydaje się być uzasadniona.
Coraz częściej dochodzi do dewastacji nagrobków na piotrkowskich cmentarzach. Złomiarze najczęściej demolują te zabytkowe, składające się dużej liczby metalowych elementów.
W Urzędzie Miejskim w Sulejowie burmistrz Stanisław Baryła i komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie st. bryg. inż. Włodzimierz Kapiec ustalili warunki oraz podpisali porozumienie o wsparciu finansowym na realizację statutowych zadań wykonywanych przez jednostkę PSP.
Bieda w policji, bieda w samorządzie, bieda wszędzie. Na brak pieniędzy narzekają również strażacy. Oszczędzają na papierze, gaszą za sobą światło, zamykają za sobą drzwi, bo ogrzewanie przecież drogie. Także piotrkowska Komenda PSP ledwo wiąże koniec z końcem.
Od wczoraj trwają poszukiwania 70-letniego mężczyzny zamieszkałego w Bujniczkach w gm. Gorzkowice.
Pożar na terenie huty szkła Feniks przy ul. Topolowej w Piotrkowie. Kilkanaście minut temu o pojawieniu się ognia na terenie przedsiębiorstwa poinformowani zostali piotrkowscy strażacy.
Wystarczą pierwsze chłody, by z kominów zaczął się unosić swąd palonych plastików. Dzieje się to najczęściej w dzielnicach domków jednorodzinnych. - Prawo zabrania palenia śmieciami w piecach - przypomina Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Kilkunastu piotrkowskich strażaków zmagało się wczoraj do późnych godzin nocnych z pożarem trawiącym drewniany pustostan przy ulicy Próchnika w Piotrkowie. Zdaniem strażaków ogień, który w budynku pojawił się dwukrotnie w odstępie zaledwie kilkunastu godzin to nie zbieg okoliczności.
Paweł Banaszek, dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie przekonuje, że szpital w końcu przestanie przynosić straty.