Czy w Radomsku zainwestuje duży koncern związany z motoryzacją? Rozmowy trwają, ale urzędnicy nie chcą zdradzić szczegółów.
Jeden procent budżetu miasta wydany zgodnie z wolą mieszkańców... Taka idea zrodziłą się w sąsiednim Radomsku. Czy takie rozwiązanie ma szansę zafunkcjonować w Piotrkowie Trybunalskim?
Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku nadano imię dwóch wybitnych radomszczan. Jej patronami są teraz : kompozytor Henryk Fajt i poeta Czesław Kałkusiński.
Wieczorem 11 listopada dyżurny skierował policjantów na ulicę Sienkiewicza w Radomsku, gdzie według zgłoszenia doszło do uszkodzenia osobowego citroena.
9 listopada około godziny 14.30 w miejscowości Borowiecko, gmina Dobryszyce pociąg osobowy relacji Koluszki-Częstochowa uderzył w porzucony na torach ciągnik rolniczy. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, przy sprawnie działającej w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
Czy radomszczanie będą decydować, na co przeznaczyć 1 proc. budżetu miasta? Pomysł polega na tym, aby 1 procent z miejskiego budżetu pozostawić do dyspozycji mieszkańców. To radomszczanie zadecydują, czy za te pieniądze zbudować np. chodnik, plac zabaw, a może kupić ławki do parku.
Blisko 40 tys. zł urząd miasta przeznaczył na remont radomszczańskiego orlika. Prace już się zakończyły.
Podsumowano pierwszą radomszczańską kwestę na rzecz ratowania
zabytkowych nagrobków. Wolontariusze, w tym m.in. prezydent Radomska Anna Milczanowska i posłanka Elżbieta Radziszewska zbierali pieniądze na
Starym Cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych.
Dwóm dużym dzielnicom Radomska, a także radomszczańskim terenom Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie grożą już podtopienia. Tereny zostały odwodnione i tym samym zakończono jedną z najkosztowniejszych radomszczańskich inwestycji.
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych zmienia się organizacja ruchu w okolicach radomszczańskich cmentarzy.