Advertisement

Artykuły do tagu: Porządki

Posprzątali przed świętami
Podczas gdy katolicy swoje święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, to prawosławni wierni dopiero się do nich przygotowują. W Cerkwi świętowanie rozpocznie się w najbliższy weekend. Już teraz grupa ochotników postanowiła pomóc w sprzątaniu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim.
Co z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świątecznie udekorowaną choinkę powinniśmy trzymać w domu aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Są jednak tacy, którzy z bożonarodzeniowym drzewkiem rozstają się tuż po 26 grudnia. Co zrobić z nim po zakończeniu świąt?
W czynie społecznym wspólnie uporządkowali działkę
W miniony weekend mieszkańcy Parzniewiczek spotkali się, by wspólnie, czynem społecznym uporządkować działkę sołecką, która została kupiona w tamtym roku. W ramach prac usunięto zalegające w ziemi korzenie oraz kamienie. Cały teren został wyrównany. Na koniec prac została zasiana trawa.
Leszna Niedziela w Sepnej!
Miłośnicy czystych lasów posprzątali teren tzw. Sepnej (przy drodze powiatowej na odcinku od Kacprowa do Kolonii Bogdanów). Po małym pogodowym falstarcie inauguracyjną akcję Leszy Wola Krzysztoporska udało się przeprowadzić 3 maja.
Wiosenne porządki w Wolborzu
Trwa pozimowe sprzątanie Wolborza. Pomaga w tym specjalistyczny traktor z zamiatarką, który zakupiony został przez Urząd Miejski w grudniu ubiegłego roku. Miejscy pracownicy sprzątają nieczystości, jakie pozostały po zimie czy piasek zalegający na chodnikach i ulicach.
Uporządkowali Cmentarz Wojenny przy Partyzantów w Piotrkowie
Dobiegły końca prace porządkowe prowadzone na piotrkowskim Cmentarzu Wojennym przy ul. Partyzantów 1. Ich celem było oczyszczenie zbiorowych mogił żołnierzy z 1920 r. Z pól grobowych usunięte zostały zalegające jesienne liście i suche gałęzie oraz uporządkowano zieleń. Ponadto oczyszczono też alejki i wywieziono wygrabione liście i śmieci. Na uporządkowanych, w większości bezimiennych mogiłach, zapalone zostały znicze.
Bezrobotni porządkują Sulejów
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.
Wiosenne porządki nad wodą
Brzegi Jeziora Bugaj i kąpieliska Słoneczko zostały już przygotowane do sezonu. Linia brzegowa została skoszona, a z dna wycięta została część sitowia. Całość zyskała na estetyce, dzięki czemu lustro wody jest teraz lepiej widoczne.
Wiosenne porządki okazją na zmianę życia na lepsze
Być może wiosna nie wygląda jeszcze tak, jak byśmy sobie tego życzyli – chimeryczna pogoda, nagie drzewa, kałuże i deszcz… To jednak tylko kwestia czasu. Już niebawem wszystko zmieni się na lepsze i widok za oknem będzie coraz to bardziej zachęcał nas do wyjścia na wiosenny spacer. Póki co jednak, zamiast spacerów i podjęcia aktywności fizycznej, warto pomyśleć o wiosennych… porządkach.
Najwyższy czas posprzątać Piotrków
Wiosna coraz bliżej, pora więc pomyśleć o porządkach – w domu, ogrodzie i… ulicach naszego miasta. O tym ostatnim pomyśleli strażnicy miejscy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat