Wspólnoty mieszkaniowe chcą przekazać miastu w użyczenie swój teren. Żeby dojazd na osiedle był bezpieczny. Miasto najpierw się godzi, ale ostatecznie mówi: nie. - Dla kogo ten urząd? - pyta retorycznie Krzysztof Sudra.
Na początku mieli kilkaset cegieł. Wodę na herbatę gotowali w czajniku postawionym na betonowych blokach. Toaleta była na zewnątrz. Dziś pod swoją opieką mają cztery dobrze prosperujące ośrodki, gdzie pomaga się ludziom, którzy tej pomocy potrzebują.
Kilkudziesięciu pracowników piotrkowskiego pogotowia w ubiegłym roku drżało o swoje miejsca pracy.
Wojewoda Łódzki uznał, że uchwała podjęta w grudniu 2009 roku przez piotrkowską Radę Miasta w sprawie opłat za wodę i ścieki jest zgodna z prawem. Za media zapłacimy zatem o prawie 10% więcej niż poprzednio.
Budowa nowej biblioteki nadal pod wielkim znakiem zapytania. Projekt budowy książnicy, na który miasto wydało ponad milion złotych od dłuższego czasu pokrywa kurz.
Jeden z piotrkowian pokazał nam, jak można zachęcić innych do odśnieżania parkingów.
Wczoraj jeden wypadek, dzisiaj karambol, a do tego wywrócony TIR na kilka godzin zablokował przejazd. Ulica Rakowska jest od dwóch dni areną zdarzeń drogowych.
Okonie, szczupaki, amury i karpie - takie ryby najczęściej zdychają w piotrkowskim Bugaju. W związku z dużą pokrywą lodową i warstwą śniegu w wodzie tworzy się tzw. przyducha. Z tego powodu ryby nie mają czym oddychać. Wędkarze z Koła nr 12 piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego robią wszystko, co w ich mocy, by uratować zwierzęta.
Kończy się proces w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Dzisiaj strony rozpoczynają wygłaszanie mów końcowych. Rozprawa odbędzie się w piotrkowskim Areszcie Śledczym, gdzie przebywa jeden z oskarżonych, Stanisław Łyżwiński.
Ponad tysiąc mieszkańców Piotrkowa nie miało wczoraj wody. Awarie wystąpiły w kilku miejscach miasta, jednak do najpoważniejszej doszło na ulicy Doroszewskiego.