O tym, że samorządy nie mają pieniędzy lub mają, ale za mało słyszymy od lat. Niektóre ratują się jak mogą i pobierają podatek od posiadania psa. Czy Piotrków do nich należy?
Bełchatowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę (22 stycznia) około godziny 20 przy Al. Wyszyńskiego w Bełchatowie. Potrącony przez samochód mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł w szpitalu.
Na drodze krajowej nr 91 przy Rynku Piastowskim w Rozprzy od kilku dni działa już sygnalizacja świetlna. Ustawienie świateł ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza, że w tym miejscu trudno było pieszym przejść przez jezdnię. Teraz ma się to zmienić.
Wracamy do tematu bezpieczeństwa pieszych. Na pasach mają pierwszeństwo, jednak NIE bezwzględne - podkreśla Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Według niej ważne jest, by pamiętać o tym przy tworzeniu nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drodze.
Premier Mateusz Morawiecki pod koniec ubiegłego roku zapowiedział wprowadzenie pierwszeństwa dla pieszych jeszcze przed wejściem na pasy, ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h również w nocy i możliwość odebrania prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym.
Do potrącenia pieszej doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 12 we Włodzimierzowie. Niestety kobieta nie przeżyła wypadku. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.
30-letni kierowca hondy potrącił 56-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec gminy Bełchatów dostał już zarzuty. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia 3 miesięcy kary więzienia za inne przestępstwo.
Labradorka Sahara oddała w sobotę 450 ml krwi. Życiodajny płyn przyda się przy ratowaniu życia i zdrowia innych psów. Suczka w nagrodę dostała czerwoną chustę z napisem "Ratuję życie" i worek zdrowej karmy. W klinice weterynaryjnej przy ul. Rzemieślniczej w Piotrkowie zorganizowano w sobotę zbiórkę krwi – od zwierząt i dla zwierząt.
Pasożyty zewnętrzne, żerując, powodują duży dyskomfort u zwierząt. Pchły, pobierając krew, podrażniają skórę czworonogów, są przyczyną świądu, alergii (APZS), mogą także zarażać psy tasiemcami. Co więcej, insekty gryzą nie tylko zwierzęta, ale również ludzi. W przypadku silnych inwazji mogą wskakiwać na Twoją skórę i żerować na niej, odżywiając się krwią.
Właściwie nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawił się kolejny film, na którym widać jak samochód uderza w człowieka znajdującego się w pobliżu lub już na samym przejściu dla pieszych. Sam obraz przeraża i przynajmniej teoretycznie powinien odstraszać. Ale chyba tak nie jest.