Dodatkowe pieniądze dla szpitali zaangażowanych w leczenie chorych na COVID-19, szybsze i częstsze wypłaty pieniędzy dla wszystkich placówek, także tych, które z powodu pandemii musiały zmienić zakres opieki nad pacjentami. Wyższe ryczałty dla szpitali w sieci i poradni specjalistycznych. Te i inne instrumenty finansowe, pozwolą na to, by zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu pandemii, pacjenci w Łódzkiem mogli korzystać z leczenia na dotychczasowym poziomie dostępności i jakości, a dyrektorzy placówek medycznych utrzymali stabilność finansową.
1300 litrów wysokoprocentowego alkoholu zabezpieczonego podczas policyjnych działań, przekazali mundurowi z Tomaszowa Mazowieckiego i pracownicy Urzędu Skarbowego do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, który jest jednym z pięciu szpitali zakaźnych w województwie łódzkim. Alkohol posłuży do wytworzenia płynu odkażającego i wesprze codzienną walkę lekarzy i pielęgniarek z koronawirusem.
Podjęto decyzję o ewakuowaniu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy w powiecie opoczyńskim. Zostaną oni przetransportowani do szpitali w naszym regionie, a sam DPS zostanie zdezynfekowany. Placówka od ponad tygodnia zmagała się z dramatyczną sytuacją dotyczącą zakażeniami koronawirusem.
U jednego z pracowników administracji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Z naszych informacji wynika, że chodzi o osobę, która od tygodnia przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak przekazał piotrkowskim szpitalom sprzęt do ochrony osobistej. Jest to pierwsza partia pomocy kupiona ze środków Urzędu Miasta, ale - jak podkreślił prezydent - na pewno nie ostatnia. Łączna wartość wsparcia to ponad 100 tys. złotych.
Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa przekazała 4 tys. litrów alkoholu do czterech szpitali. Alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.
Mimo panującej epidemii szpital powiatowy w Piotrkowie funkcjonuje, co szczególnie istotne dla kobiet w ciąży. W placówce przy ul. Roosevelta znajduje się przecież jedyna w mieście porodówka.
Mimo iż standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia, w tym roku deklaracje można składać do końca maja - informuje we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Finansów.
List z prośbą o pomoc dla łódzkich szpitali wystosował prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia. Podczas nadawanej online modlitwy ze swojej kaplicy metropolita zaapelował do wiernych o pomoc w zakupie respiratorów dla szpitala im. Barlickiego w Łodzi. Jednocześnie poinformował, że sam ufundował jedno takie urządzenie, a na drugie przekazał środki z kasy Archidiecezji Łódzkiej.
Rozliczenie PIT dla osób fizycznych zostanie przesunięte do końca maja, podobnie jak CIT; przesuwamy też obowiązek składania sprawozdań finansowych - powiedziała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.