"Miasto dla rodziców" - tak miałby nazywać się piotrkowski program wsparcia dla par walczących z niepłodnością. Projekt zakłada wprowadzenie dopłat do procedury in-vitro, a jego wprowadzenie postulują radni Koalicji Obywatelskiej.
Przydomowe stawy i oczka wodne to miejsca architektury ogrodowej, które mają pozytywny wpływ na estetykę krajobrazu. Tworzą wyjątkową atmosferę, zachęcają do wypoczynku i rodzinnego relaksu. Niestety, bardzo często szlam, który zbiera się na dnie oczka wodnego, zaburza wrażenie estetyczne. Powstający osad w oczkach wodnych może wpływać również negatywnie na jakość wody i życie w ekosystemie. Z tego powodu bardzo ważne jest regularne czyszczenie zbiorników wodnych. Jak pozbyć się grubej warstwy mułu z oczek wodnych? Czy warto do tego celu wykorzystać pompy zatapialne?
2 miliony 25 tysięcy złotych - tyle w 2023 roku Urząd Miasta w Piotrkowie planuje przeznaczyć na wypłatę stypendiów sportowych dla zawodników reprezentujących piotrkowskie kluby. Zdecydowanie najwięcej środków przeznaczono dla szczypiornistów Piotrkowianina.
Mieszkańcy Jaksonka będą mogli korzystać z chodnika. To znacznie poprawi ich bezpieczeństwo.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Dotyczy ono 17 powiatów w województwie łódzkim m.in. piotrkowskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego.
W świetlicy wiejskiej w Jaksonku (gm. Aleksandrów) została podpisana umowa na realizację zadania pn.: "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie łódzkim na DK74 w miejscowości Jaksonek". Umowa została podpisana przez wójta gminy Aleksandrów oraz przedstawiciela firmy realizującej zadanie - PROSTA-PROJEKT. Skorzystają zwłaszcza piesi.
Do ekstremalnych sytuacji dochodzi na rondzie "Solidarności" w Piotrkowie. W związku z zamknięciem ul. Hutniczej, kierowcy, aby nie nadrabiać drogi, rozjeżdżają pasy zieleni oraz okoliczne chodniki.
Od piątku 23 grudnia od godziny 18:00 do wtorku 27 grudnia do godziny 8:00 POZ nie pracują. W razie zachorowania musimy więc skorzystać z porad medyków z punktów nocnej pomocy. W Łodzi jest siedem takich punktów m.in. punkt przy ulicy Rewolucji 1905 roku prowadzony przez CSK, gdzie pracują pediatrzy. Możemy skorzystać z dowolnego punktu pomocy, który jest najbliżej nas – nie obowiązuje rejonizacja.
Zima kojarzy się ze śniegową bielą, ale to tylko jej jasne oblicze, druga strona tej pory roku jest mniej idealistyczna i oznacza nadejście niskich temperatur oraz małych ilości światła słonecznego. W tym trudnym czasie należy bardziej pochylić się nad stanem własnej psychiki i popracować nad wewnętrzną równowagą oraz dobrym nastrojem. A więcej informacji o leczeniu i profilaktyce chorób, diecie i zdrowym stylu życia, znajdziesz w nowym serwisie https://www.adamed.expert
W przychodni rodzinnej w Grabicy od 15 listopada będzie przyjmował ginekolog. Z porad specjalisty w ramach NFZ będzie można skorzystać w każdy wtorek.