W sobotę odbyła się w Piotrkowie gra miejska „Pętla czasu”, organizatorem zabawy było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Czy miłość opisywana przez Szekspira różni się od obecnej? Czy współcześnie czujemy inaczej? Czy kochamy lepiej? Na te pytania starali się znaleźć odpowiedź twórcy spektaklu „Początek to chemia”, którego premiera odbyła się w minioną sobotę, 8 kwietnia, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Młodzi aktorzy zmierzyli się z wybranymi dziełami wielkiego angielskiego pisarza, zestawiając je ze współczesną przestrzenią i własną, dość oryginalną interpretacją.
W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się w Rynku Trybunalskim kolejna, piąta już gra miejska zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
- Oczywiście, że za sobą nie przepadamy. Dobrze, kiedy krytyka jest konstruktywna i rzeczowa, ale pan radny uprawia raczej krytykanctwo i to od moich pierwszych godzin urzędowania - mówił burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski, pytany o radnego Rafała Fogla. Obaj byli gośćmi "Strefy pytań" na antenie Strefy FM. Po programie nietrudno o wniosek, że reprezentanci gminy Sulejów wyraźnie stoją w ostrej wzajemnej kontrze.
Uwaga właściciele domów jednorodzinnych! Niewiele osób wie, że nie tylko przed sezonem grzewczym, ale i po nim, należy wyczyścić przewody kominowe.
Najlepsi polscy kickbokserzy ponownie przyjadą do Piotrkowa. W hali sportowej przy ZSP nr 4 przy ulicy Sienkiewicza 10/12 odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule full-contact.
Do potrącenia sześcioletniego chłopca doszło we wtorek po południu na drodze w Bogusławicach w gminie Wolbórz.
2 kwietnia minęło 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji we wtorek w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie na okolicznościowej sesji zebrali się radni Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Józef Zych, b. marszałek Sejmu i prof. Andrzej Rzepliński, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zabrakło nowej prezes TK i przedstawicieli rządu.
Azbest niegdyś uznawany był za doskonały materiał budowlany – jest odporny zarówno na mróz, jak i upały, ciężko go zgnieść, a jeszcze trudniej rozciągnąć. Nie poddaje się też substancjom żrącym ani ogniowi, ale jest niestety bardzo szkodliwy, powodując szereg problemów zdrowotnych, dlatego jego usunięcie jest koniecznością. Polska zobowiązała się do całkowitego usunięcia azbestu ze swojego terenu do 2032 r.
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.