W piątek (19 września) przed 10.00 na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i ul. Kostromskiej doszło do zderzenia trzech samochodów. W jednym z nich znajdowało się 1,5-roczne dziecko.
Przejmującym, plenerowym spektaklem o wojnie i jej ofiarach, zatytułowanym „Carmen Funebre”, wystawionym w Radomsku na Placu 3 maja rozpoczęły się 37. Łódzkie Spotkania Teatralne. Spektakl obejrzało blisko 300 radomszczan skupionych wokół dekoracji i aktorów.
Nietrzeźwy 17-latek zabrał samochód znajomemu, później spowodował nim kolizję. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności rozboju, do którego doszło 9 września na szkodę 19-letniego radomszczanina.
Już w najbliższą sobotę, 13 września, w Radomsku spektaklem plenerowym „Carmen Funebre” rozpocznie się tegoroczna edycja Łódzkich Spotkań Teatralnych. Od dwóch lat ten znany festiwal awangardy teatralnej gości na scenach ośrodków kultury całego regionu łódzkiego. W 37. edycji zespoły teatralne zawitają także do Bełchatowa, Piotrkowa, Opoczna, Sieradza, Kutna, Łowicza, Wielunia i oczywiście do Łodzi. Obok polskich artystów na tegorocznym festiwalu zaprezentują się także aktorzy z Białorusi i Japonii.
7 koncertów w różnych rejonach Piotrkowa, muzycy z 5 krajów: Słowenii, Niemiec, Białorusi. Finlandii i Polski – tak w wielkich skrócie przedstawia się program tegorocznego VIII Międzynarodowego Festiwalu „Partnerskie muzykowanie”. O jego programie mówiła na antenie Radia Strefa FM Grażyna Baranowska, prezes Piotrkowskiego Towarzystwa Muzycznego.
Do dwóch wypadków doszło niemal jednocześnie w Radomsku i okolicach Radomska. Pierwszy to wypadek TIR-a i dwóch busów na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Targowej w ciągu drogi krajowej 91, w związku z tym całkowicie zablokowana jest droga w kierunku Częstochowy. Do kolejnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 1 na wysokości Kamieńska w kierunku Piotrkowa. Tam zderzyły się dwie osobówki i ciężarówka. W sumie w obu wypadkach rannych zostało 5 osób.
- Statystyki pokazują, że jeśli chodzi o choroby układu krążenia, to niestety mieszkańcy naszego powiatu zajmują czołowe miejsce w całym województwie. "Strategia rozwiązywania problemów zdrowotnych mieszkańców powiatu piotrkowskiego" otworzyła nam drogę, by jak najlepiej pomóc mieszkańcom powiatu. Napisaliśmy "Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób", który złożyliśmy do Norweskiego Mechanizmu Finansowego na kwotę 2,5 miliona złotych. Możemy dostać takie pieniądze na profilaktykę. Pierwszy etap przeszliśmy pozytywnie. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie pod koniec roku - mówił na antenie Strefy FM Stanisław Cubała, starosta piotrkowski.
Miasto Radomsko, Stay High Agency oraz C&C Bookings zapraszają na pierwszą edycję festiwalu Laboratorium Dźwięku, która odbędzie się w poprodukcyjnej hali zakładu Metalurgia w Radomsku.
- Myślę, że nauczyciele już są przygotowani do rozpoczęcia roku szkolnego. Zmian programowych i organizacyjnych będzie sporo. Zmiany są konieczne i należy je wprowadzać. Uważam jednak, że przyjęty w Polsce system nie pozwala na to, abyśmy płynnie i rzeczowo mogli do tych zmian podejść. W wielu krajach reformy przygotowuje się wiele lat, przygotowuje się programy pilotażowe i wprowadza się je powoli. A my nadal pracujemy na "żywym materiale". Przykładem może być wprowadzenie darmowego podręcznika - mówiła na antenie Strefy FM Ewa Ziółkowska, radna Rady Miasta Piotrkowa, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Piotrkowie.
- Skansen Rzeki Pilicy jest treścią mojego życia. Idea kiełkowała w mojej głowie już w latach 80. Na przykład kiedy w 1988 roku znad Pilicy odjeżdżały wraki niemieckich samochodów, których wydobywanie inspirowałem jako dziennikarz prasy regionalnej. Były to początki archeologii rzecznej, militarnej, podwodnej, którą my zapoczątkowaliśmy - mówił na antenie Strefy FM Andrzej Kobalczyk, dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy.