21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w piątek prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak spotkał się z pracownikami placówek pomocy społecznej, aby podziękować za pracę na rzecz mieszkańców miasta.
„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa” - to dwa programy, w ramach których Urząd Miasta w Sulejowie pomaga niepełnosprawnym mieszkańcom całej gminy, a także ich opiekunom. Obydwa są realizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie. To m.in. dzięki Pozyskanemu na ten cel dofinansowaniu, którego wysokość to ponad 80 tys. zł. Programy są finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zaledwie kilka miast i powiatów oraz mniej niż 10% gmin województwa łódzkiego otrzymało dofinansowanie na ten cel.
W Sulejowie stanęła pierwsza w mieście, a kolejna w regionie, Społeczna Lodówka. Idea jest identyczna, jak w przypadku choćby tej działającej w Piotrkowie - ma służyć do dzielenia się jedzeniem.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim dostarczyli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu oraz Komisariatu Policji w Wolborzu maseczki ochronne wielokrotnego użytku.
Trwają prace nad nową Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Miasta Piotrków Trybunalski. Będzie ona dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju w mieście na kolejne lata.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego 127, przekaże potrzebującym potrawy wigilijne. W tym roku forma niesionej pomocy nieco się jednak zmieniła.
21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji burmistrz Wolborza Andrzej Jaros spotkał się z pracownikami wolborskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Pierwsze komputery trafiły do piotrkowskich rodzin zastępczych. Po wprowadzeniu obowiązkowej edukacji zdalnej, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie docierały informacje o braku niezbędnego sprzętu w niektórych rodzinach. W związku z tym Urząd Miasta podjął decyzję o zakupie urządzeń dla nich i dla placówek sprawujących opiekę zastępczą.
W Sulejowie rozpoczął już pracę asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Tak określone miejsce pracy powstało we współpracy Urzędu Gminy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość koordynują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla mieszkańców, którzy nie radzą sobie z trudną sytuacją związaną z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.