Przedstawiciele Związków Zawodowych oraz pracownicy MOPR w Piotrkowie Trybunalskim nadal walczą o podwyżki. 18 października ma dojść do tzw. rokowań. Tymczasem związkowcy i pracownicy informują nas mailowo o obecnej sytuacji w ośrodku.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przystąpią jednak do sporu zbiorowego z pracodawcą na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Powodem tej decyzji jest brak porozumienia między obiema stronami między innymi w kwestii przyznania pracownikom MOPR-u podwyżek.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą walczyć o wyższe wynagrodzenia. Do tej pory ich rozmowy z władzami miasta nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili zastosować bardziej radykalne działania. Obecnie szykują się do sporu zbiorowego z pracodawcą na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
55 piotrkowskich rodzin skorzystało już w tym roku z pomocy asystenta rodziny. Pracownik oddelegowany z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspiera osoby, które z różnych powodów nie radzą sobie z wychowaniem dzieci. Asystent wspólnie z rodziną analizuje problemy oraz stara się je rozwiązać.
Od sierpnia będzie można składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wnioski w formie papierowej na świadczenia dotyczące okresu zasiłkowego 2019-2020.
Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przez kilka pierwszych dni lipca o przyznanie rządowych świadczeń "Rodzina 500+" oraz "Dobry start" zawnioskowało ponad 4 tysiące osób.
W sobotę 29 czerwca w Stajni MATEO przy ul. Krętej w Piotrkowie odbędzie się piknik dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Dzień rodzicielstwa zastępczego będziemy obchodzić 30 maja, jednak piotrkowskie rodziny zastępcze świętują nieco wcześniej. W czwartek zorganizowano z tej okazji konferencje pod hasłem "Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie" wraz z warsztatami kompetencji dla rodziców zastępczych. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim nadal poszukują rodzin zastępczych, zwłaszcza tych niezawodowych i zawodowych, ponieważ wciąż jest ich zbyt mało, co oznacza, że wiele dzieci czeka na prawdziwy dom.
W pożarze stracili dobytek swojego życia. Teraz starają się uporać ze zniszczeniami, jakie pozostawił po sobie ogień. Pani Monika z miejscowości Biała w gminie Sulejów, która wraz z córką i narzeczonym chce teraz odbudować dom, oprowadziła nas po zgliszczach budynku, który spłonął w niedzielne popołudnie.
„Wesoła rodzina” to projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, którzy otrzymał prawie 40 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest poprawa sytuacji dzieci z rodzin zagrożonych i dotkniętych zjawiskiem przemocy z terenu miasta Piotrkowa.