Minął dokładnie rok od kiedy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych, z których prowadzenia zrezygnował powiat piotrkowski, w celu ich zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatów ościennych. Z tej okazji w czwartek przed budynkiem szpitala zorganizowano konferencję prasową.
Przed szpitalem przy ul. Roosevelta w Piotrkowie odbyła się w środę konferencja prasowa, podczas której oficjalnie poinformowano o przejęciu świadczeń medycznych realizowanych w tym miejscu przez Samodzielny Szpital Wojewódzki.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim złożył swoją ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącą udzielania świadczeń wypowiedzianych przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka.
Drugi konkurs ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii także nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ponownie nikt nie złożył oferty do NFZ.
Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił konkursy na świadczenia szpitalne wypowiedziane przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Oferty można składać do 2 grudnia.
Rada powiatu piotrkowskiego przyjęła stanowisko dotyczące propozycji Zarządu Województwa Łódzkiego w sprawie przekazania świadczeń medycznych od Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie na rzecz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
Na stronie Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Sprawdziliśmy, ile zarobili i zaoszczędzili parlamentarzyści z naszego okręgu.
Na stronie Urzędu Miasta pojawiły się oświadczenia majątkowe prezydenta, wiceprezydentów, sekretarza oraz skarbnika Piotrkowa. Sprawdziliśmy, ile w ubiegłym roku zarobiły osoby, odpowiedzialne za kierowanie miastem.
1 stycznia wchodzą zmiany w obsłudze programu 500+. Za jego realizację będzie teraz odpowiadał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany będą jednak wchodziły niejako dwutorowo, a dla osób, które już pobierają świadczenia, na razie nic się nie zmienia.
Sytuacja pandemiczna wymusza działania radykalne - tak szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk odniósł się do zaleceń Narodowego Funduszu Zdrowia ws. ograniczenia lub czasowego zawieszenia planowych świadczeń.