Informację o braku ofert potwierdziła naszej redakcji Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Oferty nie złożył zatem Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, którego przedstawiciele zapewniali o chęci przejęcia tych świadczeń. Zatem co będzie dalej?
Jak informuje łódzki NFZ, teraz przyszedł czas na rokowania, a do tych negocjacji zapraszany jest konkretny podmiot. W tym przypadku jest to właśnie Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie.
Kolejnym naszym krokiem, aby zapewnić mieszkańcom bez żadnych przerw dostęp do tych świadczeń, będzie ogłoszenie rokowań. Zostaną one ogłoszone niezwłocznie, aby mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego mieli od 1 lutego zapewniony w sposób nieprzerwany dostęp do świadczeń na porodówce, oddziale pediatrycznym i neonatologicznym - wyjaśnia Anna Leder z łódzkiego oddziału NFZ.
Od momentu ogłoszenia rokowań, piotrkowski szpital będzie miał tydzień na złożenie oferty do Narodowego Funduszu Zdrowia.
O powody niezłożenia ofert przez szpital przy Rakowskiej w obu dotychczasowych konkursach, zapytaliśmy rzecznika prasowego tej placówki medycznej.
Trwają prace nad kształtem umów związanych z przejęciem świadczeń medycznych. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nadal jest zainteresowany przejęciem wszystkich zakresów świadczeń likwidowanych z dniem 31 stycznia 2023 r., czyli: położnictwa i ginekologii, neonatologii i pediatrii - informuje Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy SSW w Piotrkowie.
Czy szpital wojewódzki przejmie wspomniane świadczenia? Musimy poczekać do rozstrzygnięcia rokowań.