Znów nie było chętnych na przejęcie świadczeń

Strefa FM Wtorek, 10 stycznia 202313
Drugi konkurs ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii także nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ponownie nikt nie złożył oferty do NFZ.
Znów nie było chętnych na przejęcie świadczeń

Informację o braku ofert potwierdziła naszej redakcji Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Oferty nie złożył zatem Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, którego przedstawiciele zapewniali o chęci przejęcia tych świadczeń. Zatem co będzie dalej?

 

Jak informuje łódzki NFZ, teraz przyszedł czas na rokowania, a do tych negocjacji zapraszany jest konkretny podmiot. W tym przypadku jest to właśnie Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie.

Kolejnym naszym krokiem, aby zapewnić mieszkańcom bez żadnych przerw dostęp do tych świadczeń, będzie ogłoszenie rokowań. Zostaną one ogłoszone niezwłocznie, aby mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego mieli od 1 lutego zapewniony w sposób nieprzerwany dostęp do świadczeń na porodówce, oddziale pediatrycznym i neonatologicznym - wyjaśnia Anna Leder z łódzkiego oddziału NFZ.

Od momentu ogłoszenia rokowań, piotrkowski szpital będzie miał tydzień na złożenie oferty do Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

O powody niezłożenia ofert przez szpital przy Rakowskiej w obu dotychczasowych konkursach, zapytaliśmy rzecznika prasowego tej placówki medycznej.

Trwają prace nad kształtem umów związanych z przejęciem świadczeń medycznych. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nadal jest zainteresowany przejęciem wszystkich zakresów świadczeń likwidowanych z dniem 31 stycznia 2023 r., czyli: położnictwa i ginekologii, neonatologii i pediatrii - informuje Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy SSW w Piotrkowie.

Czy szpital wojewódzki przejmie wspomniane świadczenia? Musimy poczekać do rozstrzygnięcia rokowań.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

:] ~:] (Gość)11.01.2023 15:22

Oj coś kiepsko szpital na Rakowskiej działa.
Ilu lekarzy złożyło już wypowiedzenia ze szpitala przy Rakowskiej;) Może ktoś odpowie....;P

31


Ep ~Ep (Gość)11.01.2023 09:26

Będzie prywatyzacja dla pisowców

52


cynik ~cynik (Gość)11.01.2023 10:13

Przejęcie tego szpitala przez samorząd wojewódzki rodzi się w dużych bólach. Może to wynika z tego ,że to porodówka. Ale jak twierdzą tzw. eksperci bóle porodowe można zmniejszyć, coś tam stosując. Niestety co innego medycyna a co innego "polityko-ekonomia" w wydaniu polskim tylko na szczeblu lokalnym. Koniec stycznia się zbliża szybkimi krokami a do "rozwiązania"... daleko. Oby nie nastąpiło najgorsze....

33


Mieszkaniec Woli ~Mieszkaniec Woli (Gość)11.01.2023 10:10

Rokowania są jasne dla PCMD płacono zaświadczenia tak że brakowało teraz dla Rakowskiej będzie zostawało to oczywiste

10


LR ~LR (Gość)10.01.2023 18:03

Szpitale zamykają, zamykają przedszkola
Kościołów za to coraz więcej dookoła

131


Fas ~Fas (Gość)11.01.2023 07:53

Szpital Wojewódzki się targuje widać z NFZ.

10


oko ~oko (Gość)10.01.2023 21:08

Wojtysiak zamyka szpital i udaje greka

103


wolus ~wolus (Gość)10.01.2023 20:12

Ziemba gdzie jest teraz?

150


Dr Marian ~Dr Marian (Gość)10.01.2023 21:34

Zapraszam na wizyty prywatne,dla kolegów radnych atrakcyjne zniżki.

110


Dr lekarz ~Dr lekarz (Gość)10.01.2023 21:33

O jak żesz mi przykro

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat